ZPĚT

Recenze:

Láhev: Sazerac Rye
Autor: Hunter
Aroma: Vůně opravdu krásná, dřevo,vanilka, můj dojem je přesně opačný, než Netharův,Sazerac dle mého netrpí tím bourbonovito-voňavkovým neduhem, který upřímně nesnáším, ale naopak je vůně velmi příjemná.
Chuť: V chuti karamel s dubem, nasládlá, šťavnatá. Dozvuk střední.
Shrnutí: Pro mě milé překvapení, nejlepší "Amerika", kterou jsem doposud ochutnal.
Body: 84

Autor: J.K.Ch
Aroma: Ve vůni dominuje vanilka, med a karamel. Vlně je dokreslena tóny pomerančů, kořením, mátou, bylinkami a přezrálým ovocem.
Chuť: Hladká chuť, ze které občas vyvstane nějaký ten osten, aby podráždil chuťovou buňku tóny vanilky, pomerančů, ovoce, lékořice, karamelu a vanilky.
Dozvuk: Dozvuk je dřevitě kořeněný vyvážený a velmi příjemný i když má jistou trpkou svíravost spojenou se svou kořenitostí a dřevitostí.
Shrnutí: Velmi příjemná režná. Hodí se jak do drinků tak i na pití. Výjma lehké trpkosti dozvuku je velmi dobrá. Nemá žádnou zásadní chybu. Prostě kvalitní dobře pitelná režná. S cenou blížící se tisícikoruně je to velmi dobrá koupě.
Body: 84

Autor: Króča
Aroma: sametem vykládaná dřevěná krabička (jako u babičky :P ), taky lehce mastná, sladkost meruněk a ždibet švestková povidla. Pod vším vykukuje ještě mladý alkohol.
Chuť: horké dřevo, nugát, spíše dřevitá než sladká
Dozvuk: ořechově hořké, opět mastná stopa, obilný prach ale nevysychá
Shrnutí: Klasická bourbonovitost se v tomto kousku příliš neprojevuje. Plíživá vůně a lehká - jednoduchá chuť s přiměřeně dlouhým dozvukem z této žitné dělají poměrně slušně komlexní whiskey, byť pro mě osobně neatraktivní. Mám bourbon velmi rád, ale upřednostňuji spíše ty hutnější kousky. USA těžko porovnávat s whisky odjinud, ale v rámci Ameriky stále slušný průměr.
Body: 75

Autor: Nethar
WB
Aroma: "bourbonovitá" voňavkovitost, i když ne tolik vtíravá, hodně sladká, pendrek, zralé hrušky, jablkový kompot (skořice, hřebíček, cukr)
Chuť: sladce pepřová, ale ne nepříjemně hořká
Dozvuk: mírně hořký, bohužel umělohmotný, spíše kratší, opět ten chutný jablkový kompot
Shrnutí: kvalitní kousek, který ale spíše není "mým šálkem kávy"

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.