ZPĚT

Recenze:

Láhev: Glencadam Origin 1825
Autor: josé
WB
Aroma: příjemné ovocné aka glenlivet. kyselejší jablka, citronová kůra, kořenitá dřevitost, ořechové slupky, vanilka. líbí se mi (b.2/3)
Chuť: řidší. jen dřevitá. blendovější, maličko nahořklá. vlašskoořechově pikantní (b.1/4)
Dozvuk: sušší, hořkočokoládový, na patře suché ořechové trnutí (b.1/2)
Shrnutí: další NAS ze stolu novinek z levnějšího konce. mix whisky z bourbon barrels a oloroso sherry butts. moc jsem nečekal. za mě v pohodě. vůně mě zaujala víc. po lahvi netoužím. dík za tip Zombovi (b.0/1)
Body: 4

Láhev: Glencadam Origin 1825
Autor: zombice
WB
Aroma: V prvotním přičichnutí je to jasně květinová vůně a to tak, že růže. Sladší syrupová (javorový?), citrusy. V komentáři mám poznámku, že je krásně (pro některé určitě až moc) navoněná.
Chuť: Řidší nástup, ale pak se rozjede bonbónovo citrusová bomba :-) Nájezd hořkosti, který naštěstí rychle zmizí, pak i náznak dřeva a kakaa?
Dozvuk: Citrusy, pak opět trochu sládne, až do čokoládova, ale spíš takové té hořké čokolády s ovocem.
Shrnutí: V mých očích perfektní start pátečního večera na baru. Glencadam (jakýkoli) jsem měl na mušce už dlouho, ale pořád jsem na něj nemohl natrefit. Na WF 2016 ho měl Petr naštěstí v novinkách a ač jde asi o NAS start whisky z této palírny, tak já jsem byl velmi spokojený. Jak už jsem psal, krásně (až moc) navoněná, chuťově zajímavá, možná se dá vytknout kratší dozvuk. Nečekal jsem nic a dostal jsem výborný tip na takové to domácí popíjení :-)

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.