ZPĚT

Recenze:

Láhev: Ailsa Bay
Autor: Hunter
WB
Aroma: Trochu lehčí kouřový styl. Je nasládlá, i když sladkost tu zavání pouťovostí, pak tu máme alkoholovo citrusovou ostrost, s vanilkou a dubem. Zachytil jsem i náznak kafru. Nic extra složitého a komplikovaného, ale v pohodě.
Chuť: Zprvu zaujme nasládlostí, vanilkou, i tím, že na jazyku není až tak tenká, jak by se možná podle vůně čekalo, ozve se citrusově a hned potom hodně kouřově. Toho kouře je tu dost i v dochuti, to není vůbec špatné. Dochuť je i "vyuzená".
Shrnutí: Vzorek jsem si přivezl z Whiskyfestivalu 2016. Josého přirovnání ke Kilchomanu je dost trefné, souhlasím. V chuti zaujala víc, než vůní. Na rozjezd slušný výkon od nové palírny, ale samozřejmě to zazdili cenou, (aspoň mi přijde dost sebevědomě nasazená od de facto neznámé palírny), takže jsem rád, že díky festivalu byla možnost okusit.
Body: 85

Autor: josé
WB
Aroma: zvláštní nasládlá kouřovitost, svěžest i umělost dohromady. rašelina, možná i závan sherry ovocnosti. po odvětrání je lepší. přidávají se nějaké bylinky (b.1/3)
Chuť: celkem intenzivní dřevitost s hořkostí. kouřovost ve stylu kilchoman. hodně pikantní, pepřová (b.2/4)
Dozvuk: sušší dřevitý zakouřený (b.1/2)
Shrnutí: není to špatné. zjistit podrobnosti (b.0/1)
Body: 4

Autor: joy
WB
Aroma: sladce gumové, štiplavost koření, vanilka, svěží, náznak citrusů
Chuť: jednoduchá, tenčí, sladkost, kouř ne nepodobný kouři Kilchomanu, citrusy, guma
Dozvuk: sladký, pak ale silně vysušuje, sladkost úplně mizí, popel, koření, pepř, citrusy, sůl a na konci zase náznak sladkosti
Shrnutí: Docela mi to chutnalo, patří to k tomu lepšímu, co jsem z Lowlands ochutnal, na druhou stranu to neměla až tak těžké, těch whisky zas nebylo tolik

Autor: xenopus
WB
Aroma: Kouřové a zároveň nasládlé, nesedí mi. Sprostý kouř (navíc poměrně rychle vyčpí), asfaltová směs, skořice, pendrek, trocha nezralých citrusů a přemrzlých brambor.
Chuť: Oproti vůni krok správným směrem, byť váhavý. Kouř a suchost dřeva vyvažovaná ovocností (nedostatečně).
Dozvuk: Středně dlouhý, podivně kovový. Kouř, uzená šunka, kamení.
Shrnutí: Budou se muset ještě hodně snažit... Whisky mi v hlavě vyvolala představu staré nepoužívané železniční tratě s rezavějícími kolejnicemi, živičným náspem a pražci napuštěnými uhelným dehtem. To není nic, co by mě bavilo, zvlášť za ty peníze...

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.