ZPĚT

Recenze:

Láhev: BenRiach Cask Strength Batch 1
Autor: Hunter
WB
Aroma: Hřejivá vůně, s čokoládou, nějakým tím kořením. Vyzněním klasická sudovka, ale má v sobě i svěžest a šmrnc. Závan láku od okurek.
Chuť: Čokoláda, lak, skořice, dřevo.
Shrnutí: Jedna z letošních novinek mé oblíbené palírny. Ochutnána na Whiskyfestivalu 2016. Solidní výkon, ale mám takový dojem, že za stejnou řadou od GlenDronachu trochu zaostává, aspoň pokud můžu soudit po první letmé ochutnávce. Ale je to i tím, že GD nasadil laťku hodně vysoko. Za sebe můžu doporučit k ochutnání.
Body: 86

Autor: Nethar
WB
Aroma: Výrazné, sladké, lakové, drogerie Wonkova (to je má osobní vůně jedné prodejny barvy laky v HK), stopy okurek.
Chuť: Silná, dřevitá.
Dozvuk: Vanilka, obilný dozvuk (nasládle doamerikytrošský).
Shrnutí: Velmi mě na festivalu potěšila, dobrá věc, jsem rád, že se do toho pustil i BenRiach, i když nutno říct, že na řadu GlenDronach CS tohle nemá. A nyní mě těší i shoda s Hunterem, nevím, jestli jsme opisovali už na festivalu, ale lak, lák, okurky... a i to srovnání s GlenDronachem ;-)

Autor: josé
WB
Aroma: nasládlé dřevo s vanilkou. to doplňuje červené ovoce - maliny rybíz. rybízové listí, meruňky, seno, fenykl. svěží, živé, nikterak hutné. (b.2/3)
Chuť: sudovka je znát. šťavnatá, pikantní. poměrně dřevitá a na můj vkus maličko hořčí než bych si přál. grepová slupka. citron. (b.2+/4)
Dozvuk: piakantní, sladší. skořice, ovocný koláč, lékořice a lehčí dřevo. (b.1+/2)
Shrnutí: ale jo, to není úplně marné. pikantní sudovka, přesto lehčího stylu (ve vůni i v chuti). ředit jsem nezkoušel. povedené (b.0/1)

Autor: lalos
WB
Aroma: Ostřejší. Sudovka je znát hned od začátku. Mátový čaj, čerstvé mokré piliny, vanilka. Trošku štiplavá divočina, působí to na mě mladě.

S vodou: tohle moc nefunguje. Lihové aroma, okena, mentol.
Chuť: Ostrá sudovka, nakyslejší. Angrešt, černý rybíz, slad, máslová sušenka, vanilka.

S vodou: Oproti vůni docela fajn. Sladké, medové s mandlemi.
Dozvuk: Kyselkavost mizí a zůstává sladká sladová hřejivost v kombinaci se skořicí. Lehounce hořkne.

S vodou: Jak bez vody, jen méně hřeje.
Shrnutí: Jestli byla cena někde na 1600,- tak to je dobrá sudovka. Ničím zásadním mě ale nedostala. Dobré pití, které neurazí.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.