ZPĚT

Recenze:

Láhev: GlenDronach 14 yo Virgin Oak Finish
Autor: Anonymous
Aroma: čerstvé piliny, spousta zralých banánů, velmi jemné, dub, čokoládová tyčinka
Chuť: významná sladkost, lehčí
Dozvuk: karamela, croissant s vanilkovo-rumovou náplní, slad, lehce ohořelý dub
Shrnutí: Nedá se říct, že by mě obě whisky překvapily, protože jsem od nich čekal nadprůměrný výsledek. Moscatel dodává whisce krásné tóny meruněk a broskví v alkoholu a možná proto má výrazně hřejivý charakter. Virgin Oak na druhou stranu působí lehčím „chladnějším“ dojmem s vůní čerstvě posekaného dřeva a opravdu silnou vůní banánů, která se mi hodně líbí. Každá má tedy jiný charakter, ale pokud bych si měl mezi nimi vybrat, zvolil bych 14yo Virgin Oak Finish, protože mi její projev přijde originálnější (ty banány!) a celkově líbivější mým chutím (nebo alespoň mé momentální náladě).
Body: 86

Autor: Hunter
Aroma: Ve vůni vyzrále ovocitá, hodně dřeva, s lehkým dotekem nasládlosti.
Chuť: trochu zaštípe, kořenitá sladkost, která přechází výrazně do dubového dřeva, se střední hřejivou dochutí. Ve vůni mi přišla příjemnější než v chuti, kde jsem se neměl moc čeho chytit.
Shrnutí: Pro mě nejméně zajímavý GlenDronach, které jsem zatím ochutnal.
Body: 80

Autor: Króča
Aroma: čokoláda, čerstvé švestky (nebo tak nějak),taky mírně lihová
Chuť: nejspíš višně v čokoládě, výrazně sladká
Dozvuk: tady se už nejsilněji projevuje dřevo, sbíhají se mi sliny a občas cítím kouř
Shrnutí: čokoládově sladká whisky bez výraznějšího dojmu

Autor: Nethar
WB
Aroma: sladké, s mírným vínově nakyslým podtextem, nějaké ovoce. Voní hezky, ale nemyslím si, že si ho budu z nějakého důvodu za pár dní pamatovat
Chuť: karamelová, olejovitá, přiměřeně ostrá
Dozvuk: mile nasládlý, bez dřevité hořkosti, které jsem se vzhledem k sudům trochu bál
Shrnutí: dobrá whisky, která nezklame a určitě bych se nezlobil, kdybych měl více než jeden vzorek, na druhou stranu za této situace na ni velmi rychle zapomenu, protože ničím konkrétním z mého pohledu nevyčnívá

Autor: Shargard
Aroma: sladká pečená jablka, zelená jablka, troška kyselosti, karamelky, nepatrněalkohol a mýdlo
Chuť: Zpočátku štípe. Potom přichází hořkosladká chuť, trochu ovoce a koření, dřeva a mohutné hořkosti
Dozvuk: Delší, perlivý s trochou koření, slladkosti, koření
Shrnutí: Glendronach se mi zatím spojuje s ne příliš pozitivními zkušenostmi. Více hořké jsou snad už jen švédské kapky, ale i ty jsou chutnější. Nepamatuji, že bych někdy pil tak hořkou whisky a musím se přiznat, že jsem vzorek nedokončil.
Body: 75

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.