ZPĚTRecenze:

Láhev: Glen Garioch 15 yo The Renaissance
Autor: Hunter
WB
Aroma: Hřejivá, jemně čokoládová a karamelová, kořenitá a sladová. Občas vykoukne nasládlé ovoce, pomeranč, citrón, skořice. S trochou vody je jemnější.
Chuť: Bez vody je pěkně štiplavá, hádal bych víc procent alkoholu, než ve skutečnosti má. S vodou zdřevití, zastaví se těsně na hraně hořkosti. Jinak je pikantně kořenitá, skořicová a s citrusy.
Shrnutí: Měl jsem vzorek dovezený z Whiskyfestivalu 2016. Asi jsem od ní očekával víc, než jen průměrný výsledek, ale jinak je v pohodě.
Body: 85

Láhev: Glen Garioch 15 yo The Renaissance
Autor: josé
WB
Aroma: čerstvě opálené dubové sudy. trocha vanilky. ovocné sladší tóny, ostružiny, červený rybíz. větrové.

po naředění nijak výrazná změna. možná víc vanilkové sladkosti a karamelu. každopádně i bez vody čuchatelná (b.1/3)
Chuť: suchá, silně pikantní, kořenitá a intenzívní dřevitost. pod tím náhulem citrusová kůra. i s vodou je silná a intenzivní (b.1/4)
Dozvuk: sušší, nasládlý s jemnou dřevitostí. náznak kouřovosti a čokolády (b.1/2)
Shrnutí: silně dřevitá a velmi pikantní whisky. plná pusa dřeva. což není nectnost, jen já to úplně nemusím. na dorovnání (b.1/1)
Body: 4

Láhev: Glen Garioch 15 yo The Renaissance
Autor: xenopus
WB
Aroma: Docela příjemné, ovocně dřevité, škoda stopy motorového oleje v pozadí - časem ale vyprchá. Opálené dřevo, přezrálá (až nahnilá) jablka, pikantní koření, větrovost a tlející jehličí, troška rozpouštědel; po čase se objeví i citrusy.
Chuť: Olejnatá, dřevitá suchost. Sladká - jablíčka a hruštičky, kořenitost (i zázvor), karamel, ořechy, pomerančová kůra.
Dozvuk: Sladký, středně dlouhý. Jde ale už docela do hořka, opět stopa motorového oleje, překvapí špetka slanosti.
Shrnutí: V přímém srovnání s Glen Garioch Sherry Cask Matured 15 yo byla tato jednoznačně horší, byť je to pořád velmi dobrá whisky. Trochu mě rozladily ne úplně dobré chuťové podtóny. Je dobré této whisky nechat trochu času na nadýchání.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.