ZPĚT

Recenze:

Láhev: BenRiach 33 yo 1976 hogshead cask 8795
Autor: Hunter
WB
Aroma: Bonpari, kiwi, štiplavost bourbonu, ale je tu za bukem (tedy přesněji za dubem) schovaná i medová sladkost a svěží peprmint. Mléčná čokoláda, dýňový kompot. Vůně je lepší nenaředěná pár kapkami vody.
Chuť: V chuti je lepší pro změnu pár kapek vody ( dával jsem 4 kapky na 20 ml). Nádherně rozkvétá do krásy. Mléčná čokoláda, med, svěží exotické ovoce, ananasový kompot (nebo spíš šťáva z něj). Dozvuk je čokoládovo-vanilkovo-dubový. A protože není růže bez trní, v dochuti se objeví po pár minutách dřevitý povlak na jazyku, což celkový dojem mírně sráží.
Shrnutí: Ochutnána na Whisky festivalu 2016 jako úplně poslední panák. Chtěl jsem něco zajímavého, nevšedního, raritního, což tenhle BenRiach splňuje. Věkem zrání nejstarší whisky, co jsem pil. Ročníkově jsem už měl i starší, Bunnahabhain 1964, ten byl ale "jen" pětadvacetiletý. Zajímavá zkušenost, tato whisky má své kvality, ale není to až taková bomba, jako jsem si představoval. I tak jsem rád, že jsem něco takového mohl ochutnat, a kde jinde se k takovým lahvím dostat, než na Whiskyfestivalu.
Body: 87

Láhev: BenRiach 33 yo 1976 hogshead cask 8795
Autor: josé
WB
Aroma: není přeslazené. je jemné, měkké. kokos, vanilka, žlutý meloun. po odvětrání se objevuje kyselost citrusů (b.2/3)
Chuť: dřevo, prvotně nahořklé ustoupí. začne slušně pikantnět, hřát a vysychat. spíš než vanilka je to hřebíček a pepř. jemná kouřovitost či spíš opálené dřevo obalí pusu (b.2/4)
Dozvuk: jemný, sladký, sladový. je to kouř? zvláštní pocit na jazyku, potah jako když se na něj nalepí suchá oplatka a nejde dolů. náznak vlašských ořechů. (b.1/2)
Shrnutí: úctyhodný věk. moje zatím nejstarší whisky, co jsem ochutnal. dostat ji naslepo, věk nepoznám. extra pikantní, jako většina starých finishů po bourbonu. i vůně je klasická. (b.0/1)
Body: 5

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.