ZPĚTRecenze:

Láhev: Lochindaal 2007
Autor: J.K.Ch
Aroma: Harmonie a zábava. Slad a ovoce ve vůni perfektně splývá. Je sladká voní lehce i po víně.
Chuť: V chuti je trochu nudnější. I když má co nabídnout. Ovoce slad a víno se i zde krásně snoubí do příjemné chuti. Palírnu Bruichladdich bych ale za tímto vzorkem nehledal.
Dozvuk: Dozvuk je dlouhý a krom uzeného je trochu po cítit po červeném pepři. A celkově je velmi příjemný.
Shrnutí: Není spatná, ale aby byla adeptem na láhev, tak mi musela v chuti nabídnou ještě něco navíc.

Láhev: Lochindaal 2007
Autor: josé
WB
Aroma: sladká rašelina sladěná s nahnilým ovocem - broskve meruňky, maliny. nakyslost kvasírny. jemné bourbonové dřevo, vanilka. hlína, plevy (b.2/3)
Chuť: suchý popelový a velmi pikantní kouř. jehličky. zároveň štavnatá, zeleně jablečná, višně. sušené meruňky, ananas. sirnatá. postupně sládne. trochu hořká, kávová. (b.3/4)
Dozvuk: dlouhatánský. nasládlý jemný kouř, vanilka. kovový. opálený zelený prut. nezralé nakyslé meruňky. solená pražená slunečnicová semínka (b.2/2)
Shrnutí: hodně se mi líbí. nakouřenost není prvořadá, je vyvážena ovocem a vanilkovou sladkostí. Bruichladdich aka Lochindaal, plnění pro Fous Spirits. 100 lahví v sudové síle, 285 lahví ve 46%. na festivalu jsem si navzorkoval tuto plnotučnou verzi. ta byla v době uvedení na trh prodávána za 2786, což bych asi hecnul. současných 4 a půl už ne. ochutnáno naslepo (b.0/1)
Body: 7

Láhev: Lochindaal 2007
Autor: joy
WB
Aroma: silně rašelinné, vanilka, koření, na pozadí silně sladké mléčné karamelky, pak se přelévá do mořského vzduchu prosyceného teplou vanilkou, objevuje se přezrálé ovoce, snad špendlíky a meruňky. Nádherná příjemná sladká vůně, která občas štípne kořeněně do nosu, ale není to nikterak silné, ale prostě dá o sobě vědět, že je to silná whisky
Chuť: tady není tak bohatě rozvrstvená, je jednodušší, ale účinná. Ze začátku se objevuje sladkost a vanilka, pak následuje výrazný kouř, který vysušuje
Dozvuk: vysušující kouř přetrvává, koření, nakyslost a lehká slanost s dlouhotrvajícím pocitem kouře v ústech
Shrnutí: Pro mě nejlepší vzorek WF2016, byl by to adept na láhev, ovšem cena mě přesvědčuje, abych si nechal zajít chuť

Láhev: Lochindaal 2007
Autor: nidan
WB
Aroma: rašelina, alkohol, sladká zatuchlost, kyselost, kouř z mokrého dřeva, citrusy, s vodu se kouř mění na sladký
Chuť: suchá, popelnatá, ovocná, kořeněná, uzené maso, pěkná zajímavá chuť, s vodu tolik nevysušuje
Dozvuk: dlouhý, suchý (škoda že tolik), uzené, dřevěné tóny s dokončením uzeným
Shrnutí: pěknej uzenáč, jediná vada na kráse ta suchost, jinak bys si dal říct, je hodně dobře čitelná, kapka vody jí prospěla a celkově už nebyla tak suchá, vůbec bych se nebál srovnávat s Octomory. Jak sem ředil s vodou tak bych nebál koupit oddtučněnou verzi, ale trochu mne mrzí že jsem tu 46% na WF také nenavzorkoval a nedal proti sobě


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.