ZPĚT

Recenze:

Láhev: Bowmore 2003 Liquid Treasures
Autor: spyna
WB
Aroma: slaná dřevěná uzenost, sladkost, která se skrývá od povrchem, sice vnímám, ovšem bez konkrétních projevů (jako ovoce, kytky, med,…). Moc zajímavá vůně, po čuchu né tak alkoholová

jako vzorek 1. Typuji Caol Ila 2001 - a vůni bych shrnul jako "Intenzivní uzení"

[u]Pár kapek vody:[/u] Ještě hustější uzení, ze sklenky se doslova valí ven, někomu by asi i mohlo vadit, ale mě se to docela líbí (oproti intenzivnímu ředidlu vzorku 1 krásná změna)
Chuť: sladká dřevěnost spojená se slanou uzeností, lehce do hliněnosti (ale jen lehce), pokud je silnější tak mi to pocitově nepřijde

[u]s vodou:[/u] v chuti mi pocitově přišlo, že uzenosti spíš trochu ubylo na úkor dřevitosti a zemitosti (-)
Dozvuk: sladká dřevěnost setrvává a jde ještě trochu víc do hliněna, trochu ostřejší (tak zde se zřejmě ten alkohol konečně projevil). Po ochutnání upravuji typ na Caol Ila 1999 (a ejhle on to Bowmore)

[u]s vodou:[/u] v dozvuku se uzení naštěstí vrací, celkově jsem nezaznamenal výraznou změnu (0)
Shrnutí: Druhá ochutnávka tohohle dvanáctiletého kousku zrajícího v sudu od bourbonu. Na rozdíl od "neslepáho" testu jsem vanilku a ovoce neobjevil. Co zůstalo je mnohem míň hlíny než u základní Bowmore 12 a názor, že ač je to dobrá whisky, tak dvě ochutnávky mi stačí.

Zajímavé je, že v každém z případů jsem měl přes obdobný výsledek jiný názor na přínos ředění ve vůni (to ukazuje na značnou subjektivnost hodnocení, závisející na náladě, jednou mi vyšší uzení nesedělo - podruhé ano).

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.