ZPĚT

Recenze:

Láhev: Bunnahabhain 1987 Maltbarn
Autor: spyna
WB
Aroma: Sladká ovocnost ve velmi silném, až řekl bych ředidlovém odéru - nevím zda to není ona jódovost (po vůni bych typnul, že to bude hodně silné). Podtóny jsou pěkné, to vrchni "ředidlo" mi to ale malinko kazí. V ovocnosti poměrně komplexní. Typuji Bunnahabhain - a vůni bych shrnul jako "Ovoce naložené v ředidle"

[u]s vodou:[/u] subjektivně úbytek ovoce a ještě více ředidla (-)
Chuť: Víceméně pokračuje v nastoleném, stále ředidlo (takové to co se používá v modelařině) + příjemná ovocná sladkost

[u]s vodou:[/u] v chuti ředidlo ubylo a k ovoci se přidala příjemná lehká dřevitost (+)
Dozvuk: Umělá ředidlovost jak mávnutím proutku mizí a dozvuk zůstává hezky ovocně sladký, středně dlouhý až dlouhý, asi bude fakt silné - svůj typ na Bunnahabhain neměním

[u]s vodou:[/u] I v dozvuku přetrvala "nová" vůně dřeva a celkově byl takový uhlazenější (+)
Shrnutí: Tohle je oproti Bowmoru a Caol Ile tak trochu jiná Islay. Ředidlová nebo snad jodová vůně mi tedy úplně nesedí, ale chuť a dozvuk mě přesvědčili, že jde o opravdu moc dobrou whisky, obzvlášť po lehkém zakápnutí vodou (teda až potom co se jí člověk dosyta načuchá - i když teda nevím, zda je co čuchat ;-) ).

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.