ZPĚT

Recenze:

Láhev: Caroni 12 yo
Autor: Hunter
Aroma: Cedr, skořice, čokoláda, ostřejší kořenitost, hřebíček, bujón, kůže. Jen mírně nasládlý, medicínský.
Chuť: Na 50% jemný. Anýz, badyán, kmín, propolis (vzpomínky na Angosturu 1919). Suchý styl, ale je tu částečně i anýzová nasládlost. Celkově pěkně sladěný.
Shrnutí: Za vzorek děkuju sandriderovi. Srovnával jsem s posledním hltem Caroni 15 yo. Ten je celkově tmavší, o dvě procenta silnější, je i těžší a výraznější, ale taky dřevitější. 12 yo je jemnější a sladší. Celkově ale naprosto vyrovnaný souboj, oba rumy mi přišly v součtu stejně dobré, a to jak napřed papírově dle recenzí, tak i v druhém kole při přímém srovnání. Kdo chce spíš suchý styl, ani jedním by neměl prohloupit.
Body: 85

Láhev: Caroni 12 yo
Autor: sandrider
Aroma: výrazná, intenzivní vůně, nasládlá, hřebíček a vanilka, slabý kouř
Chuť: alkohol je znát, ale není potřeba přidávat vodu, kořenitý, dřevo a lékořice
Dozvuk: delší, opět kouř, teď už výraznější
Shrnutí: tenhle rum mi vyloženě sedl. Ještě nedávno se u nás dal sehnat, aktuálně už je zdá se pryč. Těm, co mají rádi sladké rumy, nemůžu doporučit. Těm, co mají rádi něco speciálního a sedí jim sušší rumy, naopak ano.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.