ZPĚT

Recenze:

Láhev: Deanston 18 yo
Autor: Nethar
WB
Aroma: Sladší, vanilková, citrusová, travnatá, kytičková.
Chuť: Trochu nahořklá, nebo spíš dřevitě štiplavá.
Dozvuk: Kořenitě dřevitý, takový spíš drsnější hrubší než nějaký kytičkově roztomilý. Kakao, karamel, ořechy, ale všechno mírně nahořklé.
Shrnutí: Dost dřevitě kořenitá, ale nemůžu říct přímo přestařená hořká, někomu to může vyhovovat. (koukám, že kluci tam tu dřevitost a nahořklost taky mají, jupí)

Autor: josé
WB
Aroma: sladší, malinové. sherry zatuchlé. objevují se i vanilkové tóny a příjemná dřevitost. na 18 let je trochu štiplavější - nechat vyvětrat (b.2/3)
Chuť: sladší sladové, dřevo s lehce nepříjemnou hořkostí. jemně kořenitá. čokoláda a trochou ovocné kyselinky a pomerančovou kůrou (b.2/4)
Dozvuk: čokoládové dřevo (b.1/2)
Shrnutí: pohodová whisky s překvapivou čokoládovostí. Martinovi dík za tip. (b.0/1)
Body: 5

Autor: xenopus
WB
Aroma: Bohaté, spíš sladší, poměrně štiplavý alkohol, pomůže vyvětrání. Ovoce (mango, banány), vanilka, čokoláda, trocha zasmrádlé dřevitosti a pomerančové kůry.
Chuť: Plnokrevná, spíš sušší, poměrně vyvážená. Karamel, čokoláda, ovoce (pomeranče), lehce kořenitá.
Dozvuk: Silný, hřejivý, poměrně harmonický, lehce pikantní. Nahořklost z dřeva smíchaná se sladkostí ovoce. Čokoláda, dřevo (nedobrý tón z vůně se naštěstí nedostavil), ovoce (pomeranče, snad papája).
Shrnutí: Velmi dobrá whisky, člověk jí má plnou pusu. Potěší, že není tak drsná a jazykžeroucí jako některé jiné dřevité whisky, tím spíš bourbony. Po rozkapání vodou překvapivě hodně zolejnatí a zesladovatí. Za lahev by mi určitě nestála, ale jsem rád, že jsem ji mohl ochutnat. Škoda jen, že jsem měl pouze minivzorek, docela by mě zajímalo srovnání třeba s plnoletým Glenlivetem nebo Glengoyne. Ochutnáno společně s Deanston 20 yo; v základu podobný charakter, ale vliv odlišných sudů je výrazný.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.