ZPĚT

Recenze:

Láhev: Bruichladdich 12 yo 2003 Sherry Cask 606
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Už ta barva navozuje nesmírně hutný dojem a skutečně je to právě to, co dostanete ve skleničce. Sherry, čokoláda, vanilka, výrazné a to krásně výrazné.
Chuť: Samozřejmě ostrá, ale ne nijak nudně vypalující, stále je plná toho bohatství, čokolády, sherry, kandovaného ovoce.
Dozvuk: Dlouhý a výrazný, stále ve stejném stylu.
Shrnutí: Tohle se fakt podařilo, na krásný sud si muži z Týna přišli. Jeden z mých nejlepších panáků letošního festivalu, ne-li nejlepší. Trochu jsem si říkal, že jsem možná zaujatý vzhledem k okolnostem, ale koukám, že je nás víc, kterým moc chutnala.

Autor: josé
WB
Aroma: na svá pekelná % není vůbec lihová. krásné sherry. čokoláda se zrnkem kávy. dřevo, hřebíček, ořechy (b.2/3)
Chuť: dřevo a pak následuje doslova výbuch pikantnosti. tisíce jehliček. příjemné. když ještě vydržíte nepolknout, se slinami změkne a promění se v hřejivé sladké a čisté sherry plné čokolády a ovoce (b.3/4)
Dozvuk: hladký čokoládový. po dlouhé době sladce dřevitý (b.1/2)
Shrnutí: jedním slovem bomba. úžasná, silná a výrazná whisky. řadí se k tomu nejlepšímu, co jsem letos ochutnal. (b.1/1)
Body: 7

Autor: tornado
Aroma: Hutné, intenzivní a příjemné. Zdálky koňakové tóny, přezrálé rozinky, lehce připálený perník, čokoláda a nugát. Zblízka se projeví vyšší procenta, jinak svůj charakter výrazně nezmění. Po odstání získá trochu intenzitě.
Chuť: Hutná, hodně intenzivní se silným vlivem sherry. Kůže, čokoláda, zlehka perník a přezrálé rozinky. Vyšší procenta jsou na jazyku příjemně znát.
Dozvuk: Pozvolna odeznívá chuť. Velmi nepatrný náznak popela a jemný odstín lehčích ovocných tónů (sladká jablka, marmeláda z okvětních lístků růže). Podkresleno těstovými tóny sherry.
Shrnutí: Tak tohle mi moc chutná. Zdalipak se to dá ještě koupit a za kolik? No uf, no... no... no tak nic no. To prostě nedám. Je to ale fakt dobrý.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.