ZPĚT

Recenze:

Láhev: Rum Nation Panama 21 yo
Autor: Hunter
Aroma: Vůně je od první chvíle nádherně vyzrálá, uhlazená, bohatá. Příjemně nasládlá (jen lehce, není to žádná sladká bomba jako třeba od A.H.Riise). Velký podíl vůně si pro sebe zabírá cedrové dřevo, dál nacházím čokoládu, kakao, je tu lehký dotek kůže, za tím pak lehce hřebíček, skořice, exotické dřevo, ale třeba i závan máty, pendreku a lékořice. Velmi komplexní vůně, to se mi moc líbí.
Chuť: Chuť je jemně nasládlá, velejemná. Následuje cedr, med, kakao, rozinky, trochu snad i opálený sud, pikantní exotická dřevitost. V dochuti táhlý hutný dojem dřeva, s vlivem hřebíčku. Řekl bych, že v Rum Nation našli ideální poměr mezi jemností a bohatostí.
Shrnutí: Skvělý rum, jsem rád, že jsem ho koupil, i když není nejlevnější. Stylově má něco podobného hned s několika rumy, nejvíc asi s Presidente Marti a Quorhum, ale našel bych i podobnost třeba s Pampero Anniversario.Musím pochválit i skvělou barvu a nádhernou lahev tohoto rumu.
Body: 93

Autor: Nethar
Aroma: Perník, ne moc sladký, spíš výrazně kořenitý. Zázvor, hřebíček, Alexander cocktail, muškátový oříšek.
Chuť: Ostrost vhodně nadávkovaná.
Dozvuk: Spíš dlouhý, na rum sušší. Smetanový.
Shrnutí: Jo, tenhle rum má styl, moc dobrý je to. Díky Hunterovi za vzorek.

Autor: josé
Aroma: hutné, silné. koření-vanilka, hřebíček, badyán, lékořice. nasládlost čokolády a kokosu s kouskem svěžího ananasu. dřevo a kůže. moc se mi líbí (b.3/3)
Chuť: sladkost 1/3. jemná. příjemně pikantní. kořeněně hřejivá. čokoláda. vliv dřeva a vanilky. po chvíli v puse sládne, sirupovatí, ale se sladkostí to nepřehání. (b.3/4)
Dozvuk: dlouhý. hořká čokoláda s vanilkou, zázvor. hrozinky, sušené ovoce, jemné hřejivé dřevo (b.1/2)
Shrnutí: za vzorek děkuji Hunterovi. mám doma taky celou lahev a jsem rád, že jsem si ji koupil. skvělý rum ve vyvedeném balení (b.1/1)
Body: 8

Autor: mahdi
Shrnutí: Vune mirne nakysla (prijemne), asi naky to ovoce pripomina to i vinko (napr lonsky "vinny" Plantation). V chuti mirne sladsi, stale na pozadi prijemna nakyslost (cervenej rybiz?). Dozvuk sladne, prechazi v cokoladu. Je to peknej dezertni rum, dalsi lahev nicmene neplanuju, spis vidim jako moznej darek k nakymu tomu kulaty vyroci pro ne-rumaky, pac i flaska vypada super.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.