ZPĚT

Recenze:

Láhev: A.H. Riise X.O. Port Cask
Autor: Kobalt
Aroma: Sladké ovoce, těžší a sušší tóny dřeva a koření, svěží tropické ovoce.
Chuť: Sladká, sladká dřevitost, sladká čokoláda s kousky ovoce, pichlavost.
Dozvuk: Pořád sladký, sladké dřevo, těžší (pořád sladké) koření, sladká hořká čokoláda, tropické ovoce, flambovaný ananas.
Shrnutí: Sušší a uzavřenější než Navy, který jsem měl před ním. Je také více zakulacený. Chtěl bych ho někdy ochutnat samostatně. Ale jinak pořád dobrý intenzivní a sladký rum.

Autor: Torrez
Aroma: Skořice s pomerančem, méně pro A.H. typické třešňové sladkosti, bonbóny, trochu dřevité prašnosti a něco co jsem nebyl schopen popsat.
Chuť: Z počátku uzavřenější, kořeněná, také méně sladkosti. Překvapivě trochu hořkosti, která se přenáší i do dozvuku. Lehce větrový nádech.
Shrnutí: Tenhle A.H.Riise byl pro mě rozporuplný. Nevím kam přesně bych ho zařadil v rámci všeho co jsem od značky ochutnal, ale určitě spíše dospod. To co mi typicky chutnalo je potlačeno, nahrazeno. Ale i tak, pořád dobrý rum, oni asi jiné neumí. 8-)

Autor: josé
Aroma: zvláštní měkká až umělá sladkost. přijde mi to celé přeslazené. jahodová cukrová vata, vanilka, maliny. úplně mi nesedí, trochu odrazuje (b.1/3)
Chuť: sladkost 3/3, maxisladkost je zprvu překryta alkoholovým nástupem než se projeví naplno. ovocná nakyslost, zralá jablka. skořicově pikantní. opět působí uměle, přeslazeně do elixírova. med a karamel (b.2/4)
Dozvuk: sladkost ustupuje příjemnému vanilkovému dřevu. hřejivý, pikantní (b.1/2)
Shrnutí: vliv portského bych naslepo nepoznal. ta uměle přehnaná sladkost se mi nelíbí (b.0/1)
Body: 4

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.