ZPĚT

Recenze:

Láhev: Nikka From The Barrel
Autor: AdamLiška
Aroma: Intenzivní vůně, broskev (při čuchání lepší přilít vodu), louka, náznak medu, trochu i karamelu. Sherry bonboniéra
Chuť: Sladká chuť, i přes to, že se jedná o silnější whisky. Velice příjemná a překvapující. Vanilkový cukr. Z počátku trochu kyselá. Skvěle vyvážená a jemná whisky, přesně taková, jaká se dá očekávat od japonského typu.
Dozvuk: : Kořeněná, spálená, kouřová, nezatahující se. Skořicová hořkost. Nutí si dát ještě kapku.
Shrnutí: Svou silou vyčuhuje z davu japonských whisky. Svoji říznou chutí mi připomíná skotské whisky, avšak bez jakékoli zakouřenosti. Taková ta oblast Speyside, či Highlands. Výborný kousek, ke kterému se budu rád vracet. Vřele doporučuji. Jediné mínus je její prodávaná velikost 500 ml, takže se musí s whisky šetřit. Kdo má však hlouběji do kapsi, může si pořídit 3 l láhev, ke které dostanete i skleněnou pipetu k nalévání této skvělé whisky.

Autor: Cyra
Aroma: Slazené kakao, čokoláda, ovoce (jablka a pomeranče), tabák. Také med a květiny
Chuť: Sladká a ostrá, ale svěží a šťavnatá. Trocha tabáku, soli a skořice. Vyvážená bez výraznější hořkosti.
Dozvuk: Hřejivý, sladce dřevitý. Čokoláda, jablečný štrůdl a stopa po pomerančích s nějakým kořením. Vysychá a zůstává pocit příjemné sladkosti.
Shrnutí: Výborná whisky. Japonci mě touto whisky hodně překvapili. Krásný a originální design láhve a krabice.

Autor: Duthoron
Aroma: Přezrálé kiwi, prosazuje se alkohol, ale tak docela příjemnĕ.
Chuť: Olejnatá, silná a hřejivá, sladké datle a koření. S vodou získává na jemnosti a datle se mĕní až do nĕjakých voňavých kytiček.
Dozvuk: Dlouhý a kořenĕný, s vodou se zkracuje a slábne.
Shrnutí: Dobrá whisky v sudové síle, na to, že jde o blend :clap: . Večer k dohasínajícímu krbu, kdy už jen žhnou uhlíky a začíná se vkrádat chlad ... ideální pití. (Zejtra k tomu ještĕ otevřu okno a vezmu si deku.) :D

Autor: Hunter
WB   WOL
Aroma: Karamel, dřevo, marshmallows,silná vůně sladkého sladu, ale i alkohol.
Chuť: Zlomek sekundy se zdá lehká a jemná,pak vystoupí síla, vanilka, karamel,lékořice.Odeznívá velmi pozvolna, skvěle vyvážená whisky.
Body: 84

Autor: Hunter
WB
Aroma: Výrazně ovocná, s bourbonovým nádechem, pak karamel a koření.
Chuť: Síla je znát, hodně čokolády, těžká ovocnost. Nasládlá s ostrostí alkoholu, která je příjemná, dodává jí grády.
Shrnutí: Ochutnána znovu po skoro pěti letech, tentokrát na společné akci s Duthoronem a jeho kamarádem Pedrem. Změnilo se balení, lahvička už není v pěkném plechovém boxu, ale pouze v černé papírové krabce, zmizelo označení lahve kódem. Ovšem důležitější je obsah a ten mi tentokrát sedl ještě lépe, než kdysi z mé lahve. Ještě bych dodal, že nemůže jít z logiky věci o sudovou sílu, když jde o blend. ;)
Body: 86

Autor: Kiwi
Aroma: Na první čuchnutí mohutné a silné (dřevo, oříšky), na druhé vystupuje alkohol, ale jen mírně
Chuť: Síla je malinko znát, ale chuť překvapivě není moc bohatá, trochu květin
Dozvuk: Spíše delší, dřevitý
Shrnutí: Od blendu jsem klasicky moc nečekal, ale vůně mě navnadila (nebyla naparfemovaná či nasládlá), bohužel ale zbytek spíše zklamání z nevýraznosti. Není špatná, ale hraje tam roli právě prvek zklamání. Vyhovuje mi, že není moc nasládlá.

Pozn. - číslo sudu nevím kde zjistit, bratr má pouze láhev, bez krabice či tubusu.

Autor: Kobalt
WB
Aroma: Sušené ovoce, jemná čokoláda, tmavá čokoláda, jemné aromatické dřevo obalené jílem, zvláštní příjemná žužu sladkost, med,ořechy, lehounce v pozadí příjemně obilí a ovoce. Silná, sladká, velice příjemná. Alkoholově vysušující.
Chuť: Sladké koření, sladké dřevo, sladká hořká čokoláda, ořechy, ovoce. Olejová, hustá, intenzivní a plná.
Dozvuk: Hořká čokoláda se sladkým ovocem, aromatické dřevo, ořechy. Dlouhý a intenzivní, do sucha a kakaa se zvláštní sladkostí.
Shrnutí: Výborná. Vlastně absolutně výtečná. Moje whisky roku 2015. Plná chutí a velice intenzivní a přitom vyvážená a vlastně i jemná. Rozhodně doporučuji ochutnat.

Autor: Króča
Aroma: květy jabloní, místnost s podlahou z tatami, kafr, kůže a lehký závan dezinfekce
Chuť: mírné dezinfekční pohlazení, bylinná hořkost s trochou sladkosti
Dozvuk: opět byliny, alkohol perlí a štípe, dřevo a také zlehka meruňky
Shrnutí: Pro mě to byla v rámci degustace asi nejtežší whisky k "přečtení".. hodně uzavřená a velmi řízná a ostrá - jedním slovem KATANA.. moc mi neseděla ona bylinnost.. možná kdyby jsem měl možnost se s ní seznamovat déle (mít ji doma), tak by se hodnocení mírně zvedlo, ale neudělala na mne takový dojem, abych s ji kupoval.
Body: 75

Autor: Nethar
Aroma: takový zvláštní sladkokyselý nálev, snad okurky, kyselé ovoce, vanilka, skořice, alkohol
Chuť: sladce skořicová, žádná hořkost
Dozvuk: příjemný, jemný a dlouhý, karamelový
Shrnutí: milá, jemně zaoblená, prostě zkušená blended

Autor: Walter
WB   WOL
Aroma: Příjemná, plnější a spíše výrazná vůně. Zralá zelená jablka a sušené ovoce, v rámci nějž převládají meruňky, za nimi se o slovo hlásí i hrozinky. Připomínka obilí, zázvoru, skořice a vanilky. Každopádně silnější alkohol, při hlubším nádechu přeci jen už nepatrně štiplavý, působí lehce svíravě.
Chuť: Dá se říci, že v ústech lze zaznamenat většinu toho, čeho si všiml nosík. Opět zde máme intenzivnější zážitek. Z toho navíc se tu projevuje určitá (sympatická) dřevitost.
Dozvuk: Dlouhé vysušující doznívání.
Shrnutí: Velmi povedený blend. Po cca ¼ úbytku z obsahu lahve, během přibližně jednoho měsíce, se stává znatelně přístupnější či možno říci zábavnější.

Autor: frydas
Aroma: Podzimní padaná jablíčka, karamel, pečený slad, ale jen velmi jemně
Chuť: Zpočátku jemná a sladká, vzápětí nastupuje síla alkoholu, tedy ostrost, karamel a skořice. Chutná mi hodně a rozhodně více než all malt .
Dozvuk: Ustupuje velmi pozvolna, na patře zůstává lehce olejová (ne nepříjemně, naopak)
Body: 86

Autor: josé
WB
Aroma: směs obilí, sladkosti, dřeva se závanem sherry. marshmallow, sudovka je znát.

po naředění je lepší, voňavější. zjemní se. vanilková (b.2/3)
Chuť: pikantní hladké dřevo - americký dub i evropský. čokoláda

po naředění je pitelnější, ne tak agresivní. (b.2/4)
Dozvuk: odeznívání chuti, kořenitý, pikantní (b.1/2)
Shrnutí: průměrná, nicméně pohodová whisky. mít celou lahev, dalo by se hodně experimentovat s vodou. jindy zase mám chuť na silnější pití. za mě OK.(b.0/1)
Body: 5

Autor: lalos
WB
Aroma: Zemitá vůně, odlakovač, vanilka, sušené fíky, čokoláda. Překvapivě na blend a 51% není cítit štiplavý alkohol.
Chuť: Sladká, olejnatá. Poměrně výrazný med, dřevo, skořice, marmeláda. Místy mi dost připomíná americkou režnou
Dozvuk: Dlouhý a hřejivý, sladkost a dřevo. Lehká toniková hořkost.
Shrnutí: Velmi pitelný blend i při vyšším alkoholu. Směle může konkurovat mnohým single maltkám. Osobně mi trošku vadila taková zemitá hliněnost ve vůni i chuti, což jsem spravil pár kapkami Nikka Blended, se kterou jsem ji srovnával. Výsledek byl pořád pěkně silný a lehounce zjemněný.

Autor: zombice
Aroma: Zralé ovoce, višně v čokoládě, nasládlá zemitost, s trochou odstupu i květinová (výrazně, ale ne do sladka), vanilka až do rumových pralinek
Chuť: nasládle kořenitá, řidší, hořká čokoláda, kakao, dřevo.
Dozvuk: Sušší, středně dlouhý až dlouhý, dřevitý (v prvním ochutnání i náznak kouře), káva.
Shrnutí: Přiznám bez okolků, že bych netipoval blend, spíš slušnou průměrnou single malt a za vzorek tím pádem díky Hunterovi!

Autor: zyki
Aroma: žužu, turecký med, kyselé želé, náznak laku na dřevo
Chuť: po sladkém začátku přijdou bylinky, projeví se alkohol (příjemně)
Dozvuk: mírná sladkost a bylinky, stopa lehké rašeliny (manželka cítila rašelinu už ve vůni)
Shrnutí: tato láhev a vzorek Yamazaki 10Y způsobili, že jsem z Japonska nadšen, na otevření čeká Nikka Taketsuru 21Y

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.