ZPĚT

Recenze:

Láhev: Ophyum 17 Años
Autor: Kobalt
Aroma: Jemná, sladká. Sladce kakaová, sladké sušené ovoce.
Chuť: Sladká, jemná, lehká. Ovocný sirup, měkká čokoláda.
Dozvuk: Měkká čokoláda, jemné ohřáté ovoce. Pak troška hořké pichlavé čokolády.
Shrnutí: Silný a sladký rum, který je naštěstí ještě dostatečně lehký a (jen těsně) nepřeslazený. Výborný kousek v oblasti sladkých rumů.

Autor: josé
Aroma: sladší dominicana styl, větrová máta, sušené meruňky, čokoláda, špetka vanilky (b.2/3)
Chuť: sladkost 1/3, zprvu sušší, pikantní dřevitost v kombinaci s ovocností. ostrý ananas, jablka a přes výrazný zázvor s medem přechází do sladka. i trochu hořkne (b.2/4)
Dozvuk: sladký, mátový. silně sušené meruňky a meruňkové pecky. (b.1/2)
Shrnutí: dobrý. pikantně "mátový" rum, což ho lehce vyvyšuje nad pro mě už trochu omrzelý dominikánský oliver styl (b.0/1)
Body: 5

Autor: tornado
Aroma: Lehké, nasládle kořenité. Třtina, opálené dřevo. Líbí se mi, je příjemné, plné a harmonické
Chuť: Sladká, med, třtina, nugát, rozinky.
Dozvuk: Mohl by být trochu intenzivnější. Nugát, oříšková čokoláda, med. Místy tmavá čokoláda, občas nepatrně nahořklé tóny a citrusová kyselost. Zanechává sladkou stopu.
Shrnutí: Chuť a dozvuk by mohli být trochu intenzivnější, ale i tak se mi tento kousek líbí. Pro mě sladký tak akorát, působí velmi příjemně a harmonicky. Ophyum 23 je trochu jiný, nedokážu ale říci, kterou verzi bych preferoval. Ve výsledku je řadím rovnocenně. Lahev bych si doma dokázal představit.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.