ZPĚT

Recenze:

Láhev: Longrow 12 yo Red Pinot Noir
Autor: Hunter
WB
Aroma: Klasické vůně ovíněných whisek. Kyselkavost hroznů, jahody, dokonce jahodový jogurt.

Lehoulinký závoj nakouřenosti k tomu.
Chuť: Nasládlá, kyselkavě ovíněná chuť, pak vystrčí růžky alkoholová ostrost. Dochuť vysychá.

Táhlá nakouřenost.
Shrnutí: Ochutnána na Whisky festivalu 2016 v rámci Springbank masterclass.

Whisky je to fajn, ale v rámci této nabušené řady mi přišla trochu slabší.
Body: 85

Autor: LukeD
WB
Aroma: Matoliny, marcipán, karamel, jahodový Mentos, (s vodou) moučkový cukr, náplň bonbonů, leštidlo na nábytek.
Chuť: Vanilkový krém, broskvová šťáva, zázvor, (s vodou) vystoupí hořkost - hořké mandle, hroznové jadérko, hroznová stopka.
Dozvuk: Tříslovina, mentol, hroznový cukr, (s vodou) citronová poleva, přezrálé kiwi.
Shrnutí: Na můj vkus až příliš mnoho vína ve whisce na pouze roční finiš v sudech po vínu Pinot Noir.
Body: 86

Autor: Nethar
WB
Aroma: Mírně nakouřené, ne moc výrazně, takové jemné zatuchlé nakouření, pozorním, to vypadá zajímavě. Někde mezi hlínou a uzeností, spíš u té hlíny, v pozadí hrají tóny tmavého lesního ovoce. Takhle bych řekl málo procent, protože neštípe vůbec do nosu a dá se v ní hodně hledat. Působí bohatě, ačkoliv intezitou slabě, neomráčí přehnanou ranou.
Chuť: No, tak v chuti se mi to zase tak málo procent nezdá. Pěkně jazyk pozlobí, pepřově štípe a vystupuje hlavně kouř, ale zase to není rašelinná pecka, dává prostor i ostatním článkům vůně se rozvinout.
Dozvuk: Středně intenzivní, dřevo, topinka, nahořklá slunečnicová semínka.
Shrnutí: Taková umírněná rašelinná whisky. Bohatá a přitom nijak drsně útočící. Zaujme hlavně komplexní vůní. Pěkný kousek.

Autor: josé
WB
Aroma: celkem sladká rašelina smíchaná s ovocností - výrazně přezrálé meruňky a broskve. trocha suchého dřeva A.O. a vanilky. kůže. po odvětrání už tolik alkoholově nezatahuje, ale zmizely broskve a zůstal A.O. a mandle (b.2/3)
Chuť: pikantní, hřejivá. prim hraje sladkokyselá ovocnost doplňovaná suchým drhnoucím dřevem a jen lehkou rašelinou (b.3/4)
Dozvuk: čokoláda, rašelina, sladkost a trochu ořechů suchých vlašských. hřejivý (b.1/2)
Shrnutí: můj třetí Longrow z Red série a opět spokojenost. vyšší voltáž a ovocná rašelina, to na mě funguje. ředit jsem nezkoušel (b.0/1)
Body: 6

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.