ZPĚT

Recenze:

Láhev: Springbank 12 yo Cask Strength Batch 11
Autor: Hunter
WB
Aroma: Mohutná, kořenitě nakyslá, ovocná (nejvíc asi červená jablka), pomeranč, rašelinový závoj, hřebíček.
Chuť: Skvěle koresponduje s vůní. Jen je míň ovocně nakyslá, ale o to víc je znát rašelina. Pikantní, štiplavá a hřejivá. Dozvuk je suchý, nakouřený.
Shrnutí: Ochutnána na Whisky festivalu 2016 v rámci Springbank masterclass. Velmi dobrá whisky.
Body: 88

Láhev: Springbank 12 yo Cask Strength Batch 11
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: kromě nějaké té ovocné sladkosti mi tam "výrazné vedlejší tóny" hrála trocha dezinfekce, plísně, chleba, houby, sladkost, čokoláda, to je jiný přístup než 25 yo
Chuť: silná, uhelná, s vodou smetanově olejová
Dozvuk: zvláštně sladko-uhelný a vždy po polknutí na chviličku prchavě nějaké výborné ovoce, je to jen moment - višně?
Shrnutí: Výborný kousek, já jako se Springbankem největší kamarád nejsem, ale na druhou stranu většinou s ním ani nemám problém a občas se objeví i takovýto nadstandard. Vzorek jsem si dovezl z masterclass z Whisky Festivalu, přece jenom je to sudovka a měl jsem té práce opravdu moc :-)

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.