ZPĚT

Recenze:

Láhev: Austrian Empire Navy Rum Solera 18 yo
Autor: Hunter
Aroma: Aroma je hřejivě kořenité (až skoro vánoční) a naslepo bych hádal nějaký rum z produkce dánské značky A.H.Riise, je totiž hodně medový, působí až "upatlaně" sladce. Medovina, hřebíček, vanilka a špetka těžšího dřeva.
Chuť: Pěkně olejnatý na jazyku, hladivý, hebký, jemný. Není brutálně sladký, jak by se podle vůně mohlo zdát. Je nasládlý a pikantně kořenitý. K tomu se přidává jemně uhlazené, lehčí dřevo.
Shrnutí: Mám celou lahev a přišel jsem tomuto rumu snadno na chuť, jde o pohodovou relaxační záležitost. Vůně s chutí dobře ladí a s nákupem jsem spokojen. Testoval jsem několikrát společně s Foursquare 9 yo Port Cask a byl to vždy velmi vyrovnaný souboj, který neměl vítěze.
Body: 87

Autor: Kobalt
Aroma: Sladký s trochou suchosti, tropické ovoce, lehounce čokoláda a dřevo. Jako bych cítil styl Barbadosu.
Chuť: Ostrá a pálivá, spíše sladší. Ovoce, trocha dřeva.
Dozvuk: Tropické ovoce, v pozadí lehce hořká čokoláda.
Shrnutí: Spíše ostřejší a méně vyvážený ovocný rum.

Autor: josé
Aroma: sladké, cukrové. karamel, vlašské ořechy. v pozadí vykukuje nějaká ovocnost. dost možná, že mi mezi řečí vyvětral (b.1/3)
Chuť: sladkost 1/3. hned od počátku pikantní a hřejivá. karamel. kousek čokolády. tuzemáková (b.2/4)
Dozvuk: maličko citrusově nakyslý. polosladký karamel (b.1/2)
Shrnutí: úplně mě nezaujal (b.0/1)
Body: 4

Autor: josé
Aroma: zvláštní dřevo, přesušené vlašské ořechy smíchané s cukrovostí, skořicí a mírnou šťavnatou ovocností (letní jablka) i těžšími tóny přezrálého tropického ovoce. popcorn. (b.1+/3)
Chuť: sladkost 2/3. sladkost tlumí pikantní dřevo. koření, třešňový kompot, karamel, grepová slupka (b.2/4)
Dozvuk: třešňové pecky, cukr, hruškové křížaly, skořice, čokoláda. (b.1/2)
Shrnutí: děkuji Hunterovi za vzorek. jsem rád, že jsem ho mohl v klidu přechutnat a dát mu ještě šanci. minulá recenze pocházela z menší degustace, víte jak to bývá, únava a tak. jsem rád, že se celkem shoduju. když koukám na poznámky, tak nejlépe si vedla 25 letá varianta, ostatní průměr. (b.0/1)

Autor: tornado
Aroma: Příjemné, intenzivní. Přezrálé rozinky, med, třtina a višně. Zblízka svůj charakter nezmění, po odstání se objeví jemný závoj syntetičnosti.
Chuť: Hutná, trochu sladká. Třtina, smetana, bílá čokoláda a rozinky.
Dozvuk: Pozvolna odeznívá chuť a objeví se třešně s višněmi.
Shrnutí: Příjemný kousek.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.