ZPĚTRecenze:

Láhev: Lagavulin 12 yo 14th Release
Autor: Hunter
WB
Aroma: Wow! Parádní vůně, svěží, ostře sladká (vanilka, žužu), ostře citrusy, porce kouře. Všeho je tu požehnaně.
Chuť: Sladění vůně s chutí je dokonalé. Profil chutě je stejně jako ve vůni ostrý, v druhé vrstvě je zároveň svěží, v další tu máme sladkost a čtvrtý rozměr dodá kouř s rašelinou. S vodou sládne. Dochuť je táhlá, rašelinová.
Shrnutí: Ochutnána na Whiskyfestivalu 2016 během masterclass Karla Pinky. Absolutní vrchol v rámci všeho, co jsem na festivalu měl možnost ochutnat (tedy společně s Króčovo štrůdlem). Pro mě naprostá bomba, neskutečně harmonická a přitom výrazná whisky. Vlastně jsem na ní (snad krom ceny a dostupnosti) nenašel chybu, mohl bych dát klidně 100/100, ale musím si nechat rezervu, kdybych narazil někdy ještě na něco lepšího. Samozřejmě je to jen dojem z jednoho frťanu, bylo by lepší ji srovnávat přímo s dalšími kousky z mé špičky. To nic nemění na tom, že jsem z ní byl při ochutnávce nadšený.
Body: 97

Láhev: Lagavulin 12 yo 14th Release
Autor: J.K.Ch
Aroma: Na svou sílu působí překvapivě jemným dojmem, co se týče alkoholu. Ale ne tak, co se týče intenzity vůni. Ve vůni je sladší a působí méně uzeným dojmem než 16 Yo. Jablkový kompot, rašelinný kouř, vanilka, citrusové slupky, a to vše v příkladné intenzitě. Svěží travnatá whisky s tóny citrusů a řepného cukru.
Chuť: Slad a bylinky, typická Lagavulinovská kouřovitost připomínající uzené. A k tomu všemu je svěže travnatá.
Dozvuk: Sušší dlouhý travnatý s výrazným kořením jde do sucha.
Shrnutí: Cena téhle whisky je trochu šílená, ale její charakter je zase něco úplně nového ve světě whisky. Velmi zábavná a hravá whisky.
Body: 86

Láhev: Lagavulin 12 yo 14th Release
Autor: xenopus
WB
Aroma: Sladší sherry (rychle mizí), znatelně čpící alkohol. Spíš ovocná (červené víno), slad i kouř jen lehce, čerstvě uvařená melta, kávový lógr, stopa lehounce zatuchlé dubovosti a mentolek.
Chuť: Hladká až olejnatá, charakterem podobná vůni, jen tady si kouř nehraje na schovávanou, ale udeří velkou silou. Sladkost a kouřovost vyvážené, čerstvě kácené dřevo, kalafuna, trocha postaršího sudu, mech.
Dozvuk: Dlouhý a sladký, v závěru i znatelně slaný. Čokoláda (časem se blíží k After Eight), hrušky a lehká citrusovost, právě zhasnutá svíčka.
Shrnutí: Příjemné, výrazné pití, které nepostrádá sladkost ani kouř a přitom v nosu trochu klame tělem svou nevinností. Zkrátka Lagavulin. Ochutnáno chvíli po Laphroaigu 10 CS001. Lagavulin, přestože byl v puse výraznější, celkově lepší nebyl. Tak jako tak vynikající pití.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.