ZPĚTRecenze:

Láhev: Ardbeg Dark Cove
Autor: J.K.Ch
Aroma: Příjemně dřevitá a sladká vůně se stopami ovoce, hlavě citrusů, a na Ardbeg jemnou rašelinou. Proti Ardbeg Uigeadail je sladší trochu dřevitější a méně citrusová. Působí tak trochu méně svěžím a těžším dojmem.
Chuť: Jemně ovocná, velmi jemně kyselkavá a perlivá. I zde je rašelina jemnější, než je u Ardbegu zvykem. Jo a rozinky. Citrusy tu v porovnání s Ardbeg Uigeadail prakticky chybí. A už chuti se začíná objevovat koření.
Dozvuk: Dlouhý… ó ano, dlouhý, příjemný hřejivý se stopami koření do svařáku. Příjemnou sladkostí a perfektní rašelinou.
Shrnutí: Výborný, i když trochu vyjemnělý a sladší Ardbeg. Problém je jako u většiny Ardbegů cena.
Body: 87

Láhev: Ardbeg Dark Cove
Autor: josé
WB
Aroma: ihned po odklopení víčka úder kouře. až jako popel nasátý do nosu. ostřejší. pak přechází do sladka k malinám a suchosti dřeva. nějaké ovocně nakyslé záblesky asi jablek. kouřovost už není tolik znát. zelené bylinky (b.2/3)
Chuť: silná. hořké dřevo. sladký kouř a začíná pikantnět a jehličkovat. čokoládová s dřevitou suchostí a kapkou citronu (b.2/4)
Dozvuk: vysychající. pěkně nakouřený, sladký čokoládový s višňovým likérem a trochou kávy. pikantní (b.1/2)
Shrnutí: při přímém porovnání obou verzí se mi ta silnější dík pikantnosti a intenzívnosti líbí víc. v chuti obou mi trochu kazí dojem hořkost, ale není to úplně nepříjemné. (b.1/1)
Body: 6

Láhev: Ardbeg Dark Cove
Autor: josé
WB
Aroma: slabý závan kouře se mísí se sladkostí sladu a malin. objevuji kyselé tóny rybízu. velmi patrný vliv sudů po bourbonu. suchost, kokos a pomerančová kůra (b.2/3)
Chuť: zprvní nahořklá dřevitost. postupně se vynořuje térový kouř. pikantní a sládne. ořechy se špetkou skořice a vanilky (b.2/4)
Dozvuk: velmi sladký. mléčná čokoláda. jemný kouř a opálené dřevo. hřeje. sedí mi, láká k dalšímu napití (b.1/2)
Shrnutí: při přímém porovnání obou verzí se mi ta silnější dík pikantnosti a intenzívnosti líbí víc. v chuti obou mi trochu kazí dojem hořkost, ale není to úplně nepříjemné. (b.0/1)
Body: 5

Láhev: Ardbeg Dark Cove
Autor: lalos
WB
Aroma: Doutníkový popel, náplast, trocha alkoholu. Pak docela výrazný vliv bourbon sudů – vanilka, hřebíček. Angrešt, bílý rybíz a zase to dřevo. U Ardbegů asi nejvýraznější.
Chuť: Slaďoučká, ale trošku vodová. Skoro bez kouře. Zralé červené ovoce, hlavně jablka, blumy, k tomu opět vanilka, skořice a lehounký dehet. Postrádám klasické sherry.
Dozvuk: Dlouhý, suchý, a stejně jako od prvního přivonění dřevitý a v tomto případě až do nepříjemné hořkosti. Opálené dřevo, rozinky.
Shrnutí: On to napsal dobře xenopus, bohatě nám stačí core range, ten zbytek je když ne horší, tak srovnatelný, ale za horší peníz. Ale špatné pití to není, jen ty čáry máry se sudy u mě až tak nefungují.

Láhev: Ardbeg Dark Cove
Autor: xenopus
WB
Aroma: Silné, ale stále příjemné, na ta % z něj skoro vůbec nečpí alkohol. Kouř doplňovaný sladkostí a ovocem (hl. citrón), jehličnatá hrabanka a perníkové koření.
Chuť: Mohutně rašelinný; tady už je síla znát. Dehet, táborák i s pečenými brambory, na ohni grilovaný steak s trochou indického koření (hl. kardamom a zázvor), trocha slupky z citrónu.
Dozvuk: Středně dlouhý, sládne. Rašelina, domácí uzené, jemná čokoláda, trocha ořechů a nakyslé ovocnosti.
Shrnutí: 10 yo, Uigeadail a Corryvreckan. Vše ostatní je jen marketing... Za požadovanou cenu a s tím šílením kolem si ji těžko mohu doopravdy užít...


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.