ZPĚTRecenze:

Láhev: Abuelo XV Napoleon
Autor: Kobalt
Aroma: Sladká, silně vínová, lehká kořenitost.
Chuť: Sladká a jehličková. Sladké ovoce, višně, třešně, dřevo a trocha dřevité svíravosti, trocha čokolády.
Dozvuk: Sladký, hořká čokoláda a sladké přezrálé ovoce.
Shrnutí: Celá tato trojice jde dost do sladka a ovoce. Dobré rumy s vlivem vína, ale za zbytečně vysokou cenu. V této trojici je Napoleon těžší a dřevitější. Řekněme, že vliv cognacu/brandy je zde znatelný.

Láhev: Abuelo XV Napoleon
Autor: josé
Aroma: nejsušší ze trojice. tady je vliv cognacu potažmo brandy znát, hrozny. svěží s decentní karamelovou sladkostí, dřevo (b.2/3)
Chuť: sladkost 2/3, trocha dřeva. sladká medová, třešně, hrozinky, červené slazené pomeranče. koření a pikantnost (b.2/4)
Dozvuk: sladce odeznívající, kořeněný, větrový (b.1/2)
Shrnutí: souběžně porovnány tři verze - napoleon, tawny a oloroso. samotné dozrávání v těchto sudech probíhalo 1 rok po předchozích společných 14. není to úplně marné. základ mají společný (zvláště kořenitost a větrovost) a rozdíly v chuti i ve vůni jsou pěkně rozeznat. pokud budete mít šanci ochutnat, tak nejlépe takhle vedle sebe. pořadí u mě je těsné: 1/tawny 2/napoleon 3/oloroso. žádnou lahev si pořizovat neplánuju. (b.0/1)
Body: 5

Láhev: Abuelo XV Napoleon
Autor: tornado
Aroma: Příjemné, skoro bez sladkosti. Dominují tmavší tóny kůže, nepatrně čokoláda, zelená třtina s odstínem zelených jablek. Velmi decentně podkresleno lakem na nábytek. Voní lákavě, po odstání se výrazně nezmění.
Chuť: Lehce sladká. Med, perník, čokoláda, připálené koláčové těsto, zelená třtina, rozinky.
Dozvuk: Sladkost zesílí a pozvolna doznívá chuť. Zanechává dojem po kůži.
Shrnutí: Hezký kousek, pije se velmi dobře.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.