ZPĚT

Recenze:

Láhev: Abuelo XV Oloroso
Autor: Kobalt
Aroma: Sladká, trochu uzavřenější a méně sladší než Napoleon. Sušené ovoce, rozinky, čokoláda.
Chuť: Sladká, trochu lehčí než Napoleon. Sladké ovoce, vínovost, ovocné víno.
Dozvuk: Sladký, hořká čokoláda a těžší ovocné tóny.
Shrnutí: Celá tato trojice jde dost do sladka a ovoce. Dobré rumy s vlivem vína, ale za zbytečně vysokou cenu. V této trojici je Oloroso tím trošku lehčím. Řekněme, že vliv obecně vína je zde znatelný.

Autor: josé
Aroma: nasládlé. dubové. svěží, citrusy a jistá sherry zatuchlost známá mi z whisky by tu byla (b.2/3)
Chuť: sladkost 2/3, výrazově podobné tawny verzi. sladce ovocné s patrným vlivem sherry. hřebíčková, větrová (b.2/4)
Dozvuk: odeznívání sladké chuti a koření (b.1/2)
Shrnutí: souběžně porovnány tři verze - napoleon, tawny a oloroso. samotné dozrávání v těchto sudech probíhalo 1 rok po předchozích společných 14. není to úplně marné. základ mají společný (zvláště kořenitost a větrovost) a rozdíly v chuti i ve vůni jsou pěkně rozeznat. pokud budete mít šanci ochutnat, tak nejlépe takhle vedle sebe. pořadí u mě je těsné: 1/tawny 2/napoleon 3/oloroso. žádnou lahev si pořizovat neplánuju. (b.0/1)
Body: 5

Autor: tornado
Aroma: Ze začátku není moc výrazné. Třtina, čokoláda, kůže s dotekem opáleného dřeva, perník, nepatrně podkresleno zatuchlým sherry. Má velmi hezký, harmonický profil. Tohle bych mohl mít u nosu celý večer. Po odstání zlehka dominují tóny sherry, dále připálené koláčové těsto, tmavá čokoláda a třtinový cukr.
Chuť: Jemná, trochu sladká. Med, zelená třtina, sherry (syrové těsto a nepatrně oříšků), čokoláda.
Dozvuk: Jemný, pozvolna odeznívá chuť.
Shrnutí: Velmi podařený a zajímavý kousek. Láhev je můj kandidát na zakoupení.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.