ZPĚT

Recenze:

Láhev: Edradour 12 yo Caledonia
Autor: Hunter
Aroma: Fíky, lehký, přesněji velmi lehký náznak sherry.
Chuť: Kořenitost, opět fíky, přezrálé ovoce a tousty. Bohužel i příchuť santalového dřeva nebo bergamotu, která mi nechutná, dokáže mi pokazit i čaj, natož whisky z tak sympatické palírny.
Shrnutí: Škoda té pro mě nepříjemné příchutě, ale jinak je to nadějná whisky, charakterem bych ji přirovnal možná k Highland Park 12y, ale je ještě dál, a komu nevadí santalové dřevo ani bergamot, může si pár bodů přidat.
Body: 79

Autor: Kobalt
Aroma: Výrazný, středně sladký, dřevo, ořechy, hořký pražený slad, suché dřevo.
Chuť: Silná a ostrá, perlivá. Dřevo a ořechy, koření, pražený slad.
Dozvuk: Dřevo a ořechy, skořápky, ostré pryskyřičné dřevo, máslo, hřejivé koření, sladkost tmavého karamelu.
Shrnutí: Intenzivní hřejivá dřevitá whisky. Povedený kousek.

Autor: Króča
Aroma: čokoládový krém, lepivě sladká -cukrová vata, lesní jahody, vařená povidla, taky vínová
Chuť: vínově ovocnou sladkost střídá vyzrálé dřevo, za kterým následuje špetka aromatického koření (nové??), sušené ovoce a snad i máslo.Objevuje se lehká rašelina.
Dozvuk: hořce čokoládové, vínové s vlivem sherry a jakási "patina" starobylého nábytku.. také větší porce rašeliny než se projevila v chuti
Shrnutí: Tahle láhev mne ale potrápila.. očekával jsem v ní přesně to, co jsem našel ve vůni, tedy kémovost a ovocnou sladkost v pořádně hutné a těžké porci..bohužel chuť se odvíjí více kořeněným a dřevěnným směrem a nenavazuje tak plynule na vůni, jak bych očekával...finish se pak zase začíná blížit vůni, ale již ji nedotáhne..velmi příjemná je ona rašelinná stopa, která se projevuje velmi skromně, ale přece.. tahle whisky mi ze všeho nejvíc voní a bohužel pro mě, je samotná vůně málo.. dlouho jsem po pečlivém přechutnání zvažoval, zda si zaslouží dosáhnout na mých 80 bodů.. ten zlomový bod si nakonec i přes nenaplněná očekávání získala svojí vlídnou pitelností, která z ní pro mne díky své vůni a slabší chuti činí vhodného společníka ke konverzacím, kdy se nemusím tolik soustředit na chuť, ale můžu mluvit a přitom si užívat s nosem ve sklenici ;)
Body: 80

Autor: Nethar
WB
Aroma: hutná sladkost, černý rybíz, kandované ovoce, kořenitost
Chuť: kořenitě štiplavá, hořké karamely, připálený cukr
Dozvuk: sladce perníková, vcelku dlouhý, ale málo výrazný
Shrnutí: taková sladce kořeněná, hlavním plusem je nejspíše hustá výrazná sladkost ve vůni, která mi ale úplně nesedla, zbytek to nespraví. Ale na celkovém hodnocení je vidět, že spravovat zase není tak moc třeba, dopadla dobře

Autor: salam15
Aroma: sladší, cognacové
Chuť: příjemná dřevitost s peprnějším koncem
Dozvuk: dlouhý a dřevitý, mňam

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.