ZPĚT

Recenze:

Láhev: North British 18 yo 1997 Signatory
Autor: Hunter
WB
Aroma: Hodně zajímavá a překvapivě výrazná vůně. Vanilka, cukrová vata, k tomu travnatost, lák od okurek. Zní to hůř, než opravdu voní. Vzdáleně mi připomíná nějaké rye (Rittenhouse?).
Chuť: Tělo je bohužel tenčí, vypadá mladě, lihová, nasládlá, chuťově jednoduchá a plochá, na 18 let docela překvapivé. V dochuti lák.
Shrnutí: Ochutnána v rámci slepého testu tří single grainů u josého. Greenore 8 yo dopadla u mě nejhůře, Kilbeggan 8 yo pak byl o něco lepší (79 bodů), a nejlépe na tom byla North British 1997 SV (82 bodů). Nutno ovšem dodat, že v chuti byly rozdíly opravdu jen minimální (známky G8 77, K8 a NB shodně 78), měl jsem z ochutnávky pocit, že všechny vzorky jsou chuťově uniformní, a tak se to zajímavější v testu odehrálo jen ve vůni, kde ty skoky byly opravdu veliké (NB 86, K8 80 a G8 75). Na nákup bych to neviděl ani u jedné, zaujaly mě tak maximálně svou vůní, a do jisté míry podobností určitých částí aroma s některými US žitnými (rye) a taky kožeností mladších a levnějších karibských rumů.
Body: 82

Autor: josé
WB
Aroma: sladké, hladké, měkce vanilkové. čistý american oak. v pozadí kořenitost, hřebíček a trocha obilné lihovosti. piškoty. stopy ovocné sladkosti - broskve, dýňový kompot, ananas. kousek nugátu (b.2/3)
Chuť: suchá dřevitost a.o., trochu drhnoucí až nahořklá (snesitelně). přechází do pikantní kořenitosti (hřebíček, badyán). postupně sládne, vanilka. příjemná. s trochou vody se zjemní a ohladí. (b.2/4)
Dozvuk: nasládle čokoládový s vanilkovým dřevem. větrový. kokos (b.1/2)
Shrnutí: nejlepší z testované trojky. hlavně ve vůni se mi líbila. v chuti kořenitá. (b.0/1)
Body: 5

Autor: xenopus
WB
Aroma: Štiplavé, nepříjemné, moc nepomůže ani delší vyvětrání. Obilí, dřevo, organická rozpouštědla, podivná zatuchlost (jako začínající hniloba jablka).
Chuť: Drsná, trochu olejnatá, štiplavá. Dřevo, obilí, jak ho znám z blendů, nakyslé jablko, kořenitost.
Dozvuk: Poměrně příjemný, krátký. Sice hodně dřevitý, ale kompenzovaný květinkami a ovocnou sladkostí (maliny).
Shrnutí: Vítěz srovnání tří single grain whisk(e)y (+ Greenore 8 yo + Kilbeggan 8 yo).
Body: 78

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.