ZPĚT

Recenze:

Láhev: Caol Ila 13 yo 1993 Chieftain´s
Autor: Hunter
Aroma: Tak tady jsem doma - jasné Islay na první přivonění, typický jód a k němu se přidává sláma.
Chuť: Olejnatější, jódová sladkost.
Shrnutí: Klasická Islay, ale přesto trochu jiná, sušší, i když stále příjemně jódová.Velmi vyrovnaná chuť s vůní, parádní kousek, komu chutná Laphroaig, ten nemůže být zklamán.Chieftains, a obecně nezávislá plnění, se budu muset snažit prozkoumávat častěji.Doporučuji.
Body: 85

Autor: Króča
Aroma: kouř a medicina, ořechové slupky, chalva (orientální sladkost ze sezamu), knižní papír a silná kožená slanost (jako staré opasky :) )
Chuť: zprvu velmi hladká a mírná (snad karamelová) sladkost ..chvíli držíte doušek na jazyku a najednou je všechno jinak.. whisky začíná jemně štípat, je slaná a ještě slanější a na okrajích jazyka cítíte úmorné sucho.. rašelina sebou nese jakési divoké traviny či snad byliny (heřmánek??)..zdá se mito, nebo se tudy prošlo mango?? nevím, jsem zmaten a unešen
Dozvuk: začíná se všude šířit sucho..takové plážové - pískové a slané..slanost je to vskutku mořská, jako když si zapomenete večer opláchnout šnorchl z moře a druhý den jej dáte do úst..mírně kyselá sladovost ustupuje do vlhkého kamenného sklepa,,rašelina příJEMNĚ objímá
Shrnutí: vůně se drží v pozadí..ale po napití začíná teprv ten správný kolotoč.ovšem žádný brutal ve stylu např. Taliskeru. tady jsem v Národní opeře takže uhlazenost;) když doušek podržím v ústech opravdu dloho, tak mám na jazyku pocit řádně prosolené vysušenosti a objeví se náznaky bílého vína (sauvignon ???)..je to skvělé..velmi lehká a přesto betelná Islay whisky, která mne dostala svoji suchostí a slaností.. pokud je tato suchost výsledkem sudů po Manzanilla, tak chi další takto stařenou whisky.. velice pěkně vyškolený kousek, který je plný, komplexní, přímočarý a přitom ohleduplný a zdvořilý.. nesetne, ale rafinovaně si se mnou pohrává..po přechutnání si oproti prvnímu dojmu rapidně polepšila.
Body: 92

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: jód, olej, slaně-cukrová
Chuť: Smetanově dřevitá, sladká, mírně dezinfekční, postupně trochu přidává na koření a pepři
Dozvuk: sladce kouřový, extrémně dlouhý, ne tolik slaný jak jiné mně známé Caol Ily
Shrnutí: taková sladší verze Caol Ily či dokonce Laphroaigu

Autor: Žiži
Aroma: kouř s trochou dehtu, rašelina, stopy ovoce, nakouřené obilí, koření, suchá
Chuť: rašelina, kouřová s trochou nezralého ovoce, trocha koření, suchá
Dozvuk: dlouhý, suchý kouř, nezralé ovoce, koření
Shrnutí: tak tahle byla hodně suchá...
Body: 83

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.