ZPĚTRecenze:

Láhev: Gold Cock 24 yo 1992 Private Single Cask
Autor: Hunter
WB
Aroma: Hřejivá, silná vůně, se sladkostí bourbonu a slivovicovým šmrncem, peckovitostí, opáleným sudem, nasládlou lakovostí, pryskyřicí a větrovostí. Po přidání vody ztrácela grády. Ředit bych v tomto případě doporučil až těsně před napitím, vůni bylo podle mého soudu lepší si vychutnat bez ředění.
Chuť: Bez vody chutnala přesně tak, jako voněla. S pár kapkami vody byla sametovější, krémovější, s čokoládou, příjemně nasládlým opáleným dřevem. Opět ty pecky a slivovice. Bourbonový závan, tedy jen to nejlepší z bourbonů, abychom si rozuměli.
Shrnutí: Z toho, co se dostalo od Gold Cocků zatím na trh a měl jsem možnost ochutnat, je toto plnění asi nejhutnější a nejlepší z nich.

Z toho, co jsme měl možnost ochutnat ze sudů, jsem byl stejně spokojený i s Gold Cock vzorek E 64,8% ročník 2010, a u Gold Cock A 61,5% ročník 2008 jsem měl ještě o bod lepší hodnocení. Vzhledem k tomu, že tyto jsou stále v sudech a čas běží, může se výsledná whisky ještě dost lišit, uvidíme, jaký bude výsledek, až se i tyto mladší ročníky dostanou na trh. Ve výsledku další skvělý počin Vizovických.
Body: 86

Láhev: Gold Cock 24 yo 1992 Private Single Cask
Autor: J.K.Ch
Aroma: To, že je to Gold Cock prostě ve vůni poznáte. Žádná jiná whisky tento jedinečný charakter nemá a věřím, že nesedne každému, já byl při prvním ochutnání whisky Gold Cock zklamán, až po několika sklenkách z láhve jsem objevil její kvality a velmi mi zachutnala. Proto jsem si řekl, že musím ochutnat i tento 24 let starý kousek. Voní po jehličí smůle a mátě, po slivovici a peckách.
Chuť: Koření a pecky, taková ta drzost slivovice. Není to zrovna uhlazené pití, je to whisky pro drsné jazýčky, kterým vyhovují tisíce jehliček, které vpichují složky vůně i do chuti. Snese velmi silné naředění. Ve vůni je sice po naředění slabší, ale chuť se mocně otevře a whisky rapidně zjemní a stane se sametovější.
Dozvuk: Opět pecky, přidává se dřevo a koření hlavně muškátový ořech a hřebíček. Dozvuk naředěné whisky sice přijde o část dřevitosti, ale je hladší.
Shrnutí: Zatím nejlepší česká whisky, kterou jsem měl tu čest ochutnat. Tahle opravdu stojí za to.
Body: 86

Láhev: Gold Cock 24 yo 1992 Private Single Cask
Autor: Nethar
WB
Aroma: Tohle si nevymyslíte, to není sugesce, prostě brutální švestky, intenzivní. Tady navíc ještě v divné směsi s octem. Ty švestky se mi vlastně i líbí, jinak nic zvláštního, taková zakyslá povidla.
Chuť: Švestková, přijatelně silná.
Dozvuk: Švestky (překvapení), tady už je to slivovice par excellence. K tomu koření, sladkost.
Shrnutí: Není to vysloveně špatné ani vysloveně dobré, je to vysloveně jiné. Zkuste, uvidíte, jak vám to sedne. Mně na 5. HK degu nesedla. Ale ani bych se nedivil, kdybych se k ní časem propil. Co jsem chutnal Gold Cocky na WLP, tak slivovitz finiš mi vůbec nechutnal, ale klasická sudovka a jadernička finiš naopak ano, hlavně jadernička mě zaujala. Když jsme pak Gold Cocky ještě nelahvované chutnali před dlouhými měsíci či lety, byl jsem s kvalitou také hodně spokojen, zcela na úrovni skotských whisek, tak je to asi jak kdy jak co. A hlavně se příliš neorientuju v těch různých batchích, jestli v tom je nějaký rozdíl nebo není a jak se to pozná, chtělo by to čísla sudů nebo tak něco.

Láhev: Gold Cock 24 yo 1992 Private Single Cask
Autor: josé
WB
Aroma: golcockovská dřevitost, med, jablko v karamelu. sladké. zároveň sušše kořenité. vanilka, skořice. až takové pralinkové tóny.

s vodou lepší, ne tak ostré. ovocné (b.2/3)
Chuť: silná, plná. nasládlá dřevitost, trochu do lakova. začíná intenzívně jehličkovat a hřát. zázvor, hřebíček, muskatnuss. mírně nakyslá jablečnost. pokud to pár desítek vteřin vydržíte, pak se slinami houstne a čokoládovatí.

s vodou lehce pitelná. ne tak agresívní. sladká, medová. čokoláda. hladké dřevo, kořenitá. přezrálé ovoce (b.2/4)
Dozvuk: čokoláda. silné dřevo bez hořkosti. pikantní, dlouho hřejivá

s vodou uhlazenější, plynulé odeznívání chuti (b.1/2)
Shrnutí: výborná a plná whisky v chuti i vůni. měl jsem vzorek dovezený z HKdegu od Jerryho. doporučuji vyzkoušet jak neředěnou tak i po naředění. to ji totiž zklidní z ostrého tygra na přítulnou kočičku. líbí se mi sladkost a dřevitost bez hořkosti. po přechutnání hodnotím o hodně výše než v Hradci. (b.0/1)
Body: 5

Láhev: Gold Cock 24 yo 1992 Private Single Cask
Autor: joy
WB
Aroma: vanilka, dřevitost, sušené švestky, lakovost, peckovitost, silnější koření - štípe do nosu
Chuť: kořeněná, švestky, ovoce, peckovitost, nasládlost
Dozvuk: kořeněný, silný, švestkový, dřevitý
Shrnutí: Vůní asi nejlepší Gold Cock, který jsem měl tu možnost ochutnat. V chuti je podobný s ostatními, které jsem ochutnal, možná o něco dřevitější a hutnější.

Láhev: Gold Cock 24 yo 1992 Private Single Cask
Autor: salam15
Aroma: Slivovice, ovocnost, alkoholová ostrost
Chuť: Ovoce, sladkost, na tu sílu překvapivě dobře pitelné. Z paměti lovím zážitek přechutnávání vzorků z Whisky Work Shopu ve Vizovicích, které jsme realizovali s Netharem v Hradci před pár lety. Tehdy jsem nebyl schopen whisky z roku 1992 bez naředění ani čuchat, natož pít. Tohle je něco úplně jiného.
Dozvuk: Dlouhý
Shrnutí: Vzorek z 5. HKdegu, za která vděčím Jerrymu. Tehdy skončila předposlední, ale i tak příjemně překvapila. Je to výrazná a výrazně jiná whisky plná chuti, i když má až newhiskový charakter. Překvapivě dobře pitelná.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.