ZPĚT

Recenze:

Láhev: Gold of Mauritius Dark Rum
Autor: Hunter
Aroma: Hmmm...zvláštní vůně, částečně mi připomíná rumy od Arcane. Ale vyznění je tu víc čokoládovokaramelové (to je ta hutnější část vůně), ale je tu i míza a možná i Bari mandle, k tomu třtinová šťáva (tyhle tóny jsou tou svěžejší částí).
Chuť: V chuti nasládlost, med, Bari mandle, čokoláda, hutná kakaovost, dokonce v dochuti trochu připálená, ale nic negativního, jen to má takový zajímavý šmrnc na konci. Líbí se mi že je hutný, olejnatý na jazyku.
Shrnutí: Myslel jsem si při ochutnávce, že je to nějaký josého domácí mix rumu Arcane s nějakým hutnějším čokoládovým rumem, nakonec se z toho ukázal Gold of Mauritius, což je rum stejné země původu, jako Arcane. Láhev by se mi líbila, zaujal.
Body: 86

Autor: Kobalt
Aroma: Pouťová sladkost, marcipán, bonbony, sladká vegetativnost, jemné tropické dřevo. Netradiční, ale hodně příjemný.
Chuť: Sladká, hutná a jemná. Lehká kořenitost, sladké dřevo, ořechy, větrovost.
Dozvuk: Ořechy, karamelová čokoláda, troška dřeva a bylinky. Sladký, spíše intenzivní.
Shrnutí: Netradiční, zajímavý. Pro mě výtečný rum, který doporučuji ochutnat.

Autor: inerc
Aroma: Najviac vynika kokos a cokolada, prijemne sladke drevo, velmi originalna vona.
Chuť: Cokolada, med, citrusy, mohutne sladko korenista
Shrnutí: Velmi dobry rumik, taka menej vsedna sladka lahodka na pohodove vecery

Autor: josé
Aroma: zvláštní a originální. sladký marcipán. bílá čokoláda, kokos a náznak vanilky. v pozadí citrusová kůra. to mě zaujalo (b.3/3)
Chuť: sladkost 1/3. sladší ale zároveň lihový projev. hlavní složka je opět marcipán a výrazný kokos. hladká. lehké sladké dřevo. hřejivý - není úplně vyhlazený, spíše divočejší, ale super (b.2/4)
Dozvuk: odeznívání chutí. výrazný kokos, čokoláda, větrově dřevitý. (b.1/2)
Shrnutí: hodně mě kokosovo-marcipánová kombinace od začátku do konce baví. zvažuju pořízení lahve. (b.1/1)
Body: 7

Autor: tornado
Aroma: Není moc výrazné, přesto působí hutně. Přezrálé ovoce (višně, ostružiny), kakaové boby, čokoláda. Po odstání se přidá leštěnka na nábytek.
Chuť: Lehká, trochu olejnatá, jemná. Příjemná ovocnost portského vína, tmavá čokoláda, kakaové boby a skořice.
Dozvuk: Suchý, odeznívá chuť. Škoda, že není intenzivnější a delší.
Shrnutí: Lehčí, chuťově velmi podařený kousek. Škoda kratšího dozvuku, ale i tak se mi hodně líbí. Lahev bych si doma dokázal představit.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.