ZPĚT

Recenze:

Láhev: Oliver's Exquisito 1990
Autor: Hunter
Aroma: Kůže, karamel, lesní med, těžká větrovost, pryskyřice, rozinky v rumu, čokoládové müsli. Hutná, plná vůně, až se sliny sbíhají.
Chuť: Plný a olejnatý. Příjemně nasládlý, nezapře dominikánský styl od Oliver & Oliver. Mléčná čokoláda, rozinky, cedr.
Shrnutí: Ochutnáno s josém při další degustaci Hořicko-českolipské rumové mafie a ještě několikrát před ní, jde o moji lahvinku otevřenou na Vánoce. S nákupem jsem hodně spokojen, už verze 1995 mě hodně zaujala. Mám doma na někdy příště i verzi 1985.
Body: 92

Autor: josé
Aroma: sladké, cukrové, hutně kožené. koření, vanilka - vanilkové rohlíčky. čokoláda, opálené dřevo. trochu ztrácí drajv. (b.1+/3)
Chuť: sladkost 2/3. dřevo, javorový sirup. karamel, pikantnější koření, vanilka. třešňový a švestkový kompot. se slinami ještě sladší. (b.2+/4)
Dozvuk: sladký. koření, čokoláda i ten kompot. výrazně vanilka, skořice. (b.1+/2)
Shrnutí: navoněný a sladký rum s kompotem a kořením. dobrý. (b.0/1)

Autor: tornado
Aroma: O poznání slabší než u verze 1985, ale voní hezky. Sladká třtina, kapučíno, oříšková čokoláda a rozinky. Po odstání je trochu intenzivnější, v profilu bez znatelné změny.
Chuť: Sympaticky sladká. Trochu koňakové tóny, třtinový cukr. Oproti verzi 1995 je chuť znatelně hlubší.
Dozvuk: Sladkost trochu ustoupí, náznak dřevitosti, zlehka kyselejší tóny zelené třtiny. Velmi decentně zahřeje ústa. V úplném konci jemný náznak čerstvě pražené kávy, připálený toust.
Shrnutí: Příjemný kousek, který není zbytečně přeslazený. Chuť je trochu jednodušší, ale pije se velmi dobře. Oproti verzi 1995 je to krůček dopředu, verze 1985 mě zaujala znatelně víc.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.