ZPĚT

Recenze:

Láhev: Glen Garioch 15 yo Sherry Cask Matured
Autor: Hunter
WB
Aroma: Čokoládová, sherry, hodně hřejivá, citrusově pichlavá, až do přezrálého (možná až lehce nahnilého) ovoce. Dokonce jsem zacítil i závan kouře. S vodou se charakter vůně změnil do překvapivě koženého a čokoládového, ve stylu karibského rumu!? Zajímavé, to je opravdu netypický posun.
Chuť: Hmmm...Rozinky, čokoláda, skořice. S vodou luxusně zesládne, plná přezrálého ovoce. Tohle je až bombastická sherry chuť! Pomerančová marmeláda, v dochuti opálený sud, bez jakékoliv hořkosti.
Shrnutí: Měl jsem vzorek dovezený z Whiskyfestivalu 2016. Tahle sherry kráska velmi zaujala, bravurní kousek. Chuťově blízká třeba GlenDronachu 14 yo 1996 cask 202.
Body: 90

Láhev: Glen Garioch 15 yo Sherry Cask Matured
Autor: xenopus
WB
Aroma: Hodně sladce dřevité, z prázdné lahvičky jsem po vylití do Glencairnu cítil téměř čisté sherry. Opálené dřevo, zajímavý mix nedozrálých hrušek a zralého ovoce (citrusy), trocha koření a soleného másla. Bohužel také až nepříjemně výrazné ředidlo a trocha plastovosti - oboje ale během několika minut odeznělo.
Chuť: Plná, olejnatější, ale přesto i výrazně dřevitě suchá. Sladká - ananas, meruňky; máslo, sladká kořenitost (muškátový oříšek, skořice), rozinky.
Dozvuk: Sladký, dlouhý. Prostě sherry. Troška čokolády a tabáku.
Shrnutí: V přímém srovnání s Glen Garioch Rennaisance 51,9 % byla tato rozhodně lepší. Na můj vkus je příliš dřevitá (na sherry whisky), ale beru, že by mi třeba jindy mohla ta kombinace sherry sladkosti a pikantní suché dřevitosti vyhovovat více. I proto, že na rozdíl od GG Rennaisance tu není nic, co by mě v chuti rušilo. Vůně navnadí, chuť dojem ještě zesílí, to je vždycky ta lepší varianta.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.