ZPĚT

Recenze:

Láhev: Kilchoman 4 yo 2010 Cask 694 PX Finish
Autor: Hunter
WB
Aroma: Pouze rašelina, jinak se tu nic moc neděje. Je docela uzavřená, takže jsem ihned přidal pár kapek vody. Slanost, sladkost a objeví se i nakyslá ovíněnost, cukrová vata. Je to taková jednoduše přímočará vůně, co asi od čtyřleté whisky chtít víc. Vlastně jí je skoro 5 let.
Chuť: Kouř, rašelina, pikantní peprnost. Tělo je tenčí, škoda. Zachraňuje to táhlá dochuť v udírenském stylu. Občas mi taky v chuti přijde jako bych zachytil náznak umělé hmoty.
Shrnutí: Koštoval jsem vzorek dovezený z Whiskyfestivalu 2016. Špatná whisky to není, ale na Islay tedy žádný zázrak.
Body: 84

Autor: J.K.Ch
Chuť: Chuť je silně rašelině kouřová, plná s tóny uzeného a jemným náznakem vína.
Dozvuk: Dozvuk je plný a silný ale štiplavý. Vrací se mango z vůně.
Shrnutí: Velmi povedené plnění mladé whisky. Těším se až palírna bude mít k dispozic nějaké starší kousky.
Body: 87

Autor: josé
WB
Aroma: bonbónová sladkost. kouř jen zlehka, spíše dřevěné uhlí. výrazný banán. dřevo A.O., lak, strouhaná citrusová kůra. vanilková pudink. mango. příjemné, měkké. líbí se mi. (b.2+/3)
Chuť: pikantní, svíravě vysychající. rybízově kyselejší, přesto sladká. drhnoucí dřevo. tmavá čokoláda, třešňové pralinky a zlehka sladký kouř. (b.3/4)
Dozvuk: čokoládový kouř, kofila, nasládlá marmeládová ovocnost. zůstává jemný kouř a opálený zelený prut. (b.1+/2)
Shrnutí: 1. místo v kilchomanské MC. 6 nakouřených vzorků. bylo to náročné. než plnohodnotná recenze, spíše hlavní charakterové rysy a pokus o pořadí příjemnosti. ona je to sudovka, tak proto ta pikantnost. sedla mi. měl jsem ještě jeden vzorek na doma, takže takový kompilát poznámek. (b.0/1)

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.