ZPĚT

Recenze:

Láhev: BenRiach 17 yo 1996 Marsala Finish
Autor: Hunter
WB
Aroma: Lesní med, máta, nektar z přezrálého tropického ovoce, nové kožené boty, vůně v prodejně galanterie, včelí plástve, cedr, exotické dřevo, balza, mléčná studentská pečeť, sušené banány...až mi část aroma připomnělo některé rumy od Plantation.
Chuť: Včelí plástve, med, dřevo, náznak ovoce, hlavně mi připomíná pomerančovou nebo mandarinkovou marmeládu, k tomu ořechy. Chuť je nasládlá a suchá zároveň. V dochuti čokoláda s mandarinkami, vysychá.
Shrnutí: Během degustace Bratrstva rašeliny ve spolupráci s naším hostem josém skončila tato whisky v celkovém hodnocení na 6. příčce z osmi, ale třeba můj dojem je celkově z BenRiachu ještě lepší než z Arranu. Ale šlo o sestavu tak vyrovnanou a kvalitní, že tento údaj je jen pro zajímavost. Ostatně celkové výsledky si prohlédněte zde: http://whisky.nethar.cz/forum/viewtopic.php?f=9&t=2128&start=10
Body: 90

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Velmi výrazné, koženě hutné, sladké. Až skoro čokoláda. Síla alkoholu je znát, ale není to nějak protivně nakyslé, prostě povedený úder, přezrálé ovoce, sušené fíky.
Chuť: Sladký, kupodivu přijatelně ostrý, exoticky dřevitý.
Dozvuk: Koženě kořenitý, nasládlý, sucho v ústech. Dlouhý, sladký, zase trochu té čokolády, ale dřevitá kořenitost vyniká.
Shrnutí: Hodně hutná a výrazná whisky. Kdybych měl láhev, určitě bych hodně experimentoval s vodou, měla by to snést, u vzorku jsem se do toho radši nepouštěl. Povedený kousek. Na XI. degustaci BR stál hlavně proti Arranu, BenRiach byl intenzivnější, ale jednodušší.

Autor: josé
WB
Aroma: sladké, husté. dřevitost do american oak a čokoláda smíchaná s ovocností přezrálých meruňek, blům. hrozinky. sladová, výrazná vanilka. meruňkový koláč s máslovou drobenkou. zaroveň je lihově ostřejší, patrně bude ve vyšší voltáži. velmi příjemné (b.2/3)
Chuť: plná dřevitá. hřejivě pikantní, pepř. celkem sladká s nahořklou citrusovou kůrou. šťavnatá. zázvor (b.2/4)
Dozvuk: nasládle dřevitý, rozteklá čokoláda, hřebíček. (b.1/2)
Shrnutí: ve vůni se mi hodně líbí. silná, výrazná nenakouřená whisky. líbí se mi jak umí vystrčit drápky. dokázal bych předtavit lahvinku. (b.1/1)
Body: 6

Autor: josé
WB
Aroma: výrazné. sladké ovocné, měkké meruňky, marmeláda. špetka skořice a dřevo A.O., vanilka, vanilkový pudink. pár kapek vody ji otevře. sušené ovoce - papája, hrušky (b.2/3)
Chuť: sladší ovocná. vysychá do dřeva a pikantnosti. s vodou je lepší, ne tak ostrá. přesto plná sladkého dřeva, sušeného ovoce i koření, hřebíček. (b.3/4)
Dozvuk: hřejivý. odeznívá nasládlá chuť. příjemný, bez přehnaně výrazného dřeva. tmavá čokoláda, meruňka, pelyněk (b.1/2)
Shrnutí: děkuji Hunterovi za možnost ochutnání na 11.degustaci Bratrstva rašeliny. teď při přechutnání doma s čistou pusou se mi líbí ještě víc. meruňková. trocha vody ji vylepší. (b.1/1)
Body: 7

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.