ZPĚT

Recenze:

Láhev: Plantation SC Belize XO Pineau des Charentes Finish
Autor: Hunter
Aroma: V prvním dojmu mi vůně připomněla Plantation XO 20th Anniversary, a to svou koňakovostí a kokosem, ovšem toto plnění jde ještě dál. Je bohatší, kokosu je víc, víc je i koření, medu a propolisu. K tomu se přidávají nezbytné větrové tóny. Dál tu je velká porce starého nábytku, cedru, vůně kostela, kadidlo, hřebíček, čokoláda, lékořice. Vůně mi přijde úplně úchvatná.
Chuť: Není nijak zvlášť sladký (sladkost asi tak 1/4-1/3), někdy byla utlumená, někdy trochu výraznější. Závan kokosu, v chuti je opět koňakový dojem, větrovost s propolisem, cedrová dýha. Exotická dřevitost.
Shrnutí: Poprvé jsem ho ochutnal na červnové akci s josém v Hořicích, využili jsme toho, že nám připomněl Plantation XO 20th Anniversary a že josé ho měl doma otevřený a udělali jsme i přímé srovnání, které tento dojem jasně potvrdilo. Anniversary je ale jemnější a víc inklinuje ke koňaku, Belize je hutnější, výraznější a pikantnější. Pro mě výborný rum, Plantation opět potvrdil svou vysokou kvalitu. Na zmíněné degustaci se v součtu umístil na 1. místě před 15 yo Pusser's Nelson's Blood a Ron Zacapa XO. Od té doby jsem přechutnával ještě několikrát a líbí se mi stále víc. Velká spokojenost s nákupem.
Body: 93

Láhev: Plantation SC Belize XO Pineau des Charentes Finish
Autor: josé
Aroma: sladké cukrové - rumové pralinky když je rozloupnete. medové. vanilková náplň diskosušenek. maličko nakyslé tropické ovoce. pečený kokos a suchost dřeva. to mi sedí, super (b.3/3)
Chuť: sladkost 1/3. perlivá dřevitost. koření. zvláštní hořkost. koňakový pocit, vínová nakyslost, šťavnatost, která je vyvážená s lehkou sladkostí. hřejivý zázvor, pepř. líbí se mi. (b.3/4)
Dozvuk: hořkočokoládový, pomeranče. dřevo, větrový. ozvěny kokosu, vysychá (b.1/2)
Shrnutí: hodně povedené. v plantation opět nezklamali. poohlídnu se po lahvi (b.0/1)
Body: 7

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.