ZPĚT

Recenze:

Láhev: British Navy Pusser's Rum 15 yo Nelson's Blood
Autor: Hunter
Aroma: Hodně výrazná, sladce kořenitá, až opulentní vůně, připomíná mi perník. Koření, čokoláda, marmeláda. Hřejivý dojem. Včelí plástve, kůže, v druhé vlně pak i něco těžších květinových vůní.
Chuť: Sladkost jen mírná (asi tak 1/3), stylově mi trochu připomíná sudy po sherry, ale dle informací výrobce víme jen tolik, že si poležel 15 let v opálených sudech. Suchá těžká kořenitost, závan pendreku, v dochuti pak karamel a připálené rozinky z vánočky. Přes to vše mi přijde zároveň jemný.
Shrnutí: Poprvé jsem ochutnal na červnové akci s josém v Hořicích, od té doby jsem přechutnával ještě několikrát. Je to pohodový relaxační rum, vůně je výrazná, chuť poměrně bohatá, ale zároveň si udržuje překvapivou jemnost. S nákupem jsem spokojen.
Body: 89

Autor: Kobalt
Aroma: Sladká, silná, nezvyklá, lehká slanost, nesladký karamel, rozinky, ovoce, rybník, pořád rozinky.
Chuť: Středně sladká, lehce ostrá, zelenina, rozinky, slané kakao.
Dozvuk: Sladkoslanost, kakao, zelenina, sladké gumové bonbony.
Shrnutí: Takový sladký rumový Mortlach? Živější, více vegetační a gumovější (ale ne agricole) než 40% blue label. Výborný rum, takový bych si pořídil rád.

Autor: Nethar
Aroma: Rum. Ve vůni působí sladce. Vánoční koření. Moc víc individuálního u rumů napsat nezvládám. Sušené slupky od pomeranče, prostě Vánoce.
Chuť: Jemný, olejovitý, sladký, neštiplavý.
Dozvuk: Středně dlouhý, tak akorát sladký, jemný.
Shrnutí: Hladivý, příjemně nasládlý, pohodový rum pro celou rodinu :-) U Pusser's rumů jsem zvyklý na jiné grády, tohle je jemný slaďoušek, ale musím říct, že mi to vyhovuje víc. Nadstandard. Za vzorek díky nejspíš Hunterovi :-)

Autor: josé
Aroma: sladké, těžké. cukrové, připálený cukr, sirob. v tom je i dřevo, zatuchlé sudy. dále ovocně nakyslé tóny flambovaných pomerančů. kůže, velká porce koření, špetka zelených bylinek, máta - jakási "medicínskost". rozhodně originální, ale úplně mi nesedí. po odvětrání je sušší. na plný počet to není (b.2/3)
Chuť: sladkost 1/3. poměrně suchý. opálené dřevo. zvláštní ovocně nakyslá jako po sherry. sládne až po chvíli v puse. kořenitě pikantní. spálené rozinky, tvrdý perník na strouhání. kořenitá. pampeliškový sirup. opět netradiční, mimo mé zkušenosti (b.3/4)
Dozvuk: dlouhý, už sladký, povidlový. zase ty připálené pomeranče a nahořklost jejich kůry, hrozinky. (b.1/2)
Shrnutí: rozhodně zajímavý, ale ne úplně dle mého gusta. ochutnejte sami a dejte vědět, jak sedí vám. Hunterovi dík za zajímavou lahev (b.0/1)
Body: 6

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.