ZPĚT

Recenze:

Láhev: King Robert II Dark Rum
Autor: Hunter
Aroma: Tmavá čokoláda, rozinky, špetka kůže, lékořice, karamel. Ale vyčnívá z toho i nevyzrálý laciný alkohol, není to nic extra.
Chuť: Chuť je veskrze slabá, nedobrá. Těkavý laciný chlast. Karamel, trocha koženosti. Jinak kde nic, tu nic.
Shrnutí: Tak po zkušenosti s blended whisky King Robert II Deluxe bylo toto jako facka. Přitom vše vypadalo tak slibně: dobrá zkušenost se zmíněnou whisky, Ian Macleod, Guyana, síla 43%. Ale nakonec z toho bylo jen veliké rumové zklamání. Naštěstí jsme našli využití do tiramisu a vaječňáku, takže litrovka docela ubývá. Původně jsem byl tak zklamaný, že se mi nechtělo ani zakládat vlákno, ale když už tu je, tak se podělím o svou zkušenost a třeba někoho uchráním od špatného nákupu.
Body: 65

Láhev: King Robert II Dark Rum
Autor: Kobalt
Aroma: Silná, hrubá, málo sladká, nasládlá. Nasládlý tmavý karamel, melasa, závan (aromatické) lihovosti, lihový fix, sladká lékořice, sladší koření (skořice), dřevitost, tvrdá žvýkačka.
Chuť: Nasládlá, málo jemná, docela hutná, výrazná. Dřevité koření, sladký tmavší karamel, lékořice, nasládlá kořeněnost.
Dozvuk: Intenzivní. Nasládlé koření, větrovost, dřevitější suché koření, sladkohořký tmavý karamel, čokoláda na vaření, jakási lékořicová hořkost.
Shrnutí: Silný a výrazný, spíše hrubý. Ne vždy byla nálada na samostatné popíjení. Vhodnější spíš při společnosti, kdy se soustředíte hlavně na konverzaci a velice vhodný jako další krok po pivu. Mě alespoň tak nejvíce chutnal, když jsme si po pár pivech dali společně ještě Roberta. Svojí silnou chutí se bude taky pravděpodobně hodit do koktejlů.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.