ZPĚT

Recenze:

Láhev: Gold Cock 20 yo 1995 61,5%
Autor: Hunter
WB
Aroma: Intenzivní, ostrá vůně plná laku až řididla, s pořádnou porcí peckovin. Dále nasládlost, med, opálené dřevo a rozinky.
Chuť: Peckoviny, dřevíčko, ostrost smíchaná s nasládlostí. Pikantní dřevo, šmrnc ovocné pálenky (něco mezi třešňovicí a slivovicí), opálený sud, zuhelnatělé dřevo.
Shrnutí: Gold Cock styl mám rád, krom červené tříletky mi chutnaly zatím všechny jejich ochutnané whisky, ale jak tak přechutnávám další a další plnění, trochu mě mrzí jejich přílišná podobnost a jen minimální rozdíly mezi jednotlivými šaržemi. Další pihou na kráse je postupné zvyšování jejich cen. Další nákupy už budu z tohoto důvodu asi víc zvažovat. Ale whisky je to zase dobrá.
Body: 85

Láhev: Gold Cock 20 yo 1995 61,5%
Autor: josé
WB
Aroma: výrazné. dřevo. více nakyslé než "obyč" verze, šťavnaté, zelené. oloupaný prut. peckové, švestkové. trocha kouře (připomnělo nakouřený new make). ve vzorku od Huntera cítím houskový knedlík se svíčkovou (b.2/3)
Chuť: jemně pikantní. pitelné i v sudové síle. dřevo, byť trochu nahořklé. karamel. oproti "obyč" méně suché, však více dřevité, ale akorát. nasládlá ovocnost (švestky, jablka). koření. výrazně lékořice (b.2/4)
Dozvuk: odeznívání chuti. čokoláda, dřevo, pecky (b.1/2)
Shrnutí: uhlazená i v sudové síle. pokud bych si musel vybrat mezi sudovkou a obyč 49.2, bral bych sudovku. kombinace poznámek z Vizovic a vzorku od Huntera (b.0/1)
Body: 5

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.