ZPĚTRecenze:

Láhev: Bruichladdich 21 yo Black Art 02.2
Autor: Shargard
Aroma: rozmačkané třešně, kokos, seno, trocha kouře, pikantnost s vlaškými ořechy na pozadí - z tohohle aroma se s trochou pátrání dá zjistit něco původu sudů. Kokos se většinou objevuje při použití amerických sudů, které byly ožehnuté ale nebyly plněny bourbonem. Jinak už po přičichnutí jsem litoval, že mám pouze vzorek, protože tahle whisky je přímo stvořená k hloubkovému průzkumu - jsem si jistý, že jsem neobjevil všechno
Chuť: letní ovoce převážně červené - maliny, třešně, podezření na brusinky, ostružiny, přímořská slanost, lehce pepřová - z tohohle výčtu si troufnu tvrdit, že evropský sud pochází z Francie ve kterém bylo víno z oblasti Bordeaux(Margaux, Pomerol)?
Dozvuk: středně dlouhý, sušší, ovocný, vodní meloun s trochou soli a koření - Dozvuk je vcelku příjemnou záležitostí, která udělá tu tečku za kvalitním dojmen z celé ochutnávky. Asi už mám na tuto palírnu vyšší nároky a čekal bych za tu cenu (v ČR neuvěřitelných 3150 kč, ve světě kolem 100 euro, zrovna včera jsem ale příma na stránkách výrobce našel v jeho obchodě tuto whisky za mnohem přijatelnější a to kolem 1850 kč - cena včetně poštovného do ČR ) v dozvuku ještě něco navíc
Shrnutí: Typicky netypický Bruichladdich, který mě opět hodně oslovil. Elegantní, vyvážená whisky, která v sobě skrývá obrovský potenciál co se prozkoumávání týče a to mě na whisky hodně baví. Malinko víc bych čekal v závěru, ale to se dá přisoudit tomu, že jsem k dispozici měl pouze jeden vzorek. Při celé lahvi věřím tomu, že by se toho dalo hodně doplnit. Proto i hodnocení nebude asi takové jak by si Black art zasloužil. Snad budu mít možnost v budoucnu usednout k celé lahvi. V souvislosti s touto whisky zařadím do svých recenzí doporučení k čemu se podle mě whisky hodí nebo naopak nehodí.
Body: 85

Láhev: Bruichladdich 21 yo Black Art 02.2
Autor: josé
WB
Aroma: jemné, uhlazené. jablečné křížaly, rumové tóny. pečené a karamelizované ovoce. dřevo, sladší, tóny vanilky, hrozinky. (b.3/3)
Chuť: silná, výrazně dřevitá. bez hořkosti! ovocnost, jehličky. sládne k sherry a červenému ovoci. (b.3+/4)
Dozvuk: sladký. červené ovoce, jemné dřevo. plný. čokoládové pralinky. (b.1+/2)
Shrnutí: povedené. super. navíc historická lahev. jsem moc rád za ochutnání. (b.0/1)


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.