ZPĚT

Recenze:

Láhev: Saint James Hors d'Age
Autor: Hunter
Aroma: Zvláštní vůně, svěže třtinová, ale i těžce květinová (puget květin), s pomerančem, meruňkovým kompotem a marmeládou, s rozinkami a exotickým kořením. Fajn.
Chuť: Klasický, nezaměnitelný agricole rum, se vším co k tomu patří. Tedy spíš sušší, (nasládlost tu je taky, ale sladkost je asi tak na 15-20 %). Je znát i vyzrálost (dřevo, koření), ale bohužel i klasicky škrábavý dozvuk.
Shrnutí: Ochutnal jsem v českolipském podniku Kavárna/bar Kocour, kde mají velmi pěknou nabídku rumů. A aby se mi to vůbec nepletlo, ochutnal jsem dnes rumy z Martiniku, Mauricia a Madagaskaru. Jako obvykle u mě zemědělský rum boduje spíše vůní než chutí.
Body: 84

Láhev: Saint James Hors d'Age
Autor: josé
Aroma: nasládlé. karamel, mandle, vanilka, hodně čistého AO. míza. trocha sušených švestek, pomerančů a hrozinek. (b.2/3)
Chuť: sladkost 0/3. lehce pikantní a drhnoucí dřevo. vysychá ke kakaovému prášku/kakaovým bobům a sušené pomerančové kůře. obvyklá zemitost a nahořklost. (b.2+/4)
Dozvuk: odeznívá chuť. ohlazená mízovost. sládne, čokoládovatí. lehce větrový. (b.1/2)
Shrnutí: sušší rum s nepřehlédnutelným agricole vlivem (míza, zemitost) a zráním v AO. příjemný, o dost víc než souběžně srovnávaný sourozenec Cuvée 1765. (b.0/1)

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.