ZPĚT

Recenze:

Láhev: Grangestone Double Cask
Autor: AdamLiška
Aroma: Spíše neutrální, možná dřevitost při větším nasání. Většinou některé whisky na přivonění jsou spíše v ústupu ale chuťově se rozvinou, no uvidíme.
Chuť: Mmmm, přeci jen lze cítit sud po bourbonu. Velice hladká whisky, která se lehce pije. Není to žádná síla, ale po chvíli cítím podzimní ovoce, něco jak hruška, švestky, zelený jablka. Cítím tam i trochu chuť chleba, možná je to tím, že je to v pořadí pátá degustace :twisted: Ale ano příjemná whisky, řekl bych spíše nenáročná. Za tu cenu, single malt, no prostě skvělé. Takovej chudší brácha dražších highland single malt whisky (chuťově).
Dozvuk: Dochuť ani nebudu moc rozepisovat, protože bych se opakoval. Ovocnost… ale dál už nic, chuť se moc nezdrží. Při slepém testu bych asi bojoval pro její nízkou výraznost. Ale na takové to popíjení velice dobrá.

Autor: Hunter
WB
Aroma: Lesní med, hřejivé koření (hlavně skořice), sladovost, lehký závan jehličí, peprmint, sušené švestky a brusinky, k tomu i šťavnatost jablek.
Chuť: Chuť je jemná, uhlazená, tělo se zprvu zdá tenké, ale pak začne působit celkem výrazná kořenitost smíchaná s ovocem, k nim se přidává čokoláda, marcipán. Chuť je příjemně nasládlá, bez špetky hořkosti, což je paráda.
Shrnutí: Single maltka takové kvality a pod 450 korun? Tak to je po velmi dlouhé době cenový supertip. Ve Whisky roku 2016 jsem v kategorii cena/výkon neměl z whisky co zvolit, pár dní po vyhlášení se však situace mění. Už vím, co koupím při příští cestě do Polska, až pojedu kolem obchodu Biedronka. Za velký vzorek děkuji josému. Vzhledem k celkovému dojmu rád zaokrouhlím hodnocení směrem nahoru.
Body: 85

Autor: josé
WB
Aroma: suchá dřevitost, vanilkovost american oak. lehká lihová lakovost. nasládlé medové. ovocné, špendlíky, švestky až slivovicové. švestkové pecky, čokoláda, marcipán, máta (b.1/3)
Chuť: dřevitá a pak přechází do pikantní kořenitosti, perníkové koření. hladká, hodně sladká. švestky a švestkové pecky. maličko nakyslé. chlebová kůrka (b.1/4)
Dozvuk: sladký. výrazná čokoláda s trochou citrusové kůry. šťavnatý, hladký, hřejivý. karamel, vanilka (b.1/2)
Shrnutí: sladká whisky. dojem švestek a slivovice se při dalších přechutnáních trochu zeslabil, už mi nepřišel tak výrazný. každopádně se mi líbí a koupě rozhodně nelituju. krásně pitelná. (b.1/1)
Body: 4

Autor: xenopus
Aroma: Sladké, ovocné, svěží, svádí k napití. Ovoce, trocha másla, sladu, droždí a kalafuny.
Chuť: Sladká, olejnatější, lehce pikantní, šťavnatá, ale stále hladká. Směs ovocných chutí, hlavně povidla (nejvíc švestka a hruška) i s příslušným kořením (skořice, badyán), karamel.
Dozvuk: Příjemný, středně dlouhý, nasládle ovocný. Trocha dřeva, williamsky, pecky ze švestkových křížal, vnitřek sušených fíků.
Shrnutí: Tohle by pro mě mohl být ten příslovečný ohříváček na zimu, který dovede přenést člověka do pozdního léta, kdy na mezích dozrává ovoce na stromech a na tom spadaném pod nimi se pasou vosy. Lituji, že když jsem byl v srpnu v Polsku, že se mi ji nepovedlo sehnat ani ve třech různých Biedronkách. Tohle je velmi dobré pití s excelentním poměrem cena/výkon. Pro mě tenhle Grangestone naboural tendenci k uvěření mýtu, že NAS do pěti set Kč přece nemůže být kdovíjak zajímavé pití. Ještě štěstí, že už se dá koupit i v Česku, hned jsem si musel dva pořídit. :)
Body: 84

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.