ZPĚT

Recenze:

Láhev: Bowmore Cask Strength
Autor: Anonymous
Aroma: Slaná,jód, kouřová, lehce slad, sevřená.
Chuť: Suchá, jódová sladkost, lehce štiplavá, závan síry (tede podle mě).
Dozvuk: Slaný i sladký, sladce kouřový a suchý.
Shrnutí: Velmi dobrá a lahodná.
Body: 83

Autor: Anonymous
Aroma: Karamel, Jód a něco nahořklého
Chuť: Mořská sůl, "něco nahořklého" se ukazuje být penicilinem
Dozvuk: Trocha kouře, sůl a poslední zbytky penicilinu
Shrnutí: Zatím jsou moje pocity poněkud rozporuplné, laphroaig i talisker mi chutnají ale tady nevím jestli se srovnám s tím penicilínem :shock:

Autor: Hunter
Aroma: Vůně je hodně jódová, sladká, velmi příjemná, nepatrně uzavřená, jak bývá často u cask strength zvykem, ale stačí pár kapek vody a krásně se otevře, přejde do jemné máslovosti, vanilkovosti, jód celkem zůstává, ale alkohol ustupuje, už vás tak "neřeže".
Chuť: Ostrá, silná, jód s nasládlým zakončením.Pár kapek vody z ní ale udělá nádhernou záležitost, sladkost s už jen lehkou jódovostí je ještě příjemnější, toto je asi první whisky, u které přidání vody opravdu pomůže.
Shrnutí: Po první ochutnávce jsem měl připravené hodnocení 82, pár dalších přechutnávek, experiment s přidáním vody a rázem jsme někde jinde, momentálně se body ustálily na 85/100, ale budu pokračovat ve "výzkumu" a nedivil bych se, kdybych ho ještě časem poupravil směrem nahoru.
Body: 85

Autor: Króča
Body: 87

Autor: Nethar
Aroma: nakyslá kouřovitost a hliněnost, opět silný úder. Cask strength jsou v podstatě jediné whisky, kam zkouším přidávat vodu, po jejím přidání alkoholovou ostrost vystřídá uhlazené smetanové aroma, syrové vánoční těsto, celkově whisky se stylem
Chuť: asi se projevuje Islay, protože ji dokážu pít i bez přidané vody, v ústech kupodivu sladká a hladce smetanová, ale po delší době se síla samozřejmě projeví, voda zmírní sílu, ale ve svém vzorku jsem výraznější chuťový posun nezaznamenal
Dozvuk: sladce kouřový, chtěl jsem napsat kratší, ale zůstává dlouho taková sladká nakouřená dochuť, je toho plná pusa; s vodou se objevují ořechy
Shrnutí: výborné pití, vymazlené a elegantní, příliš silné, ale od toho je to cask strength

Autor: Radek
Aroma: dehet
Chuť: božská, nádherně slaďounká
Dozvuk: ten už mě tak nevzal, měl jsem možnost porovnat přímo s Glenfarclas 105 a tam byl lepší
Shrnutí: Jj... cask strength můžu
Body: 86

Autor: zombice
WB   WOL
Aroma: Trochu jodu, sladší kouř, méně intenzivní, bowmorovská zemitost, mořský pobřeží při odlivu :) hrozny.
Chuť: Olejovitá, silný kouřový nástup, slaná, ale postupně sládne, alkohol je znát, ale ne tolik.
Dozvuk: Ostřejší, kouřový, ale ne brutálně, sladší až medově, překvapivě „jen“ středně dlouhý.
Shrnutí: Výborná i bez ředění. Myslím, že nejsem sám, koho trochu mrzí, že už se nedělá, za ty peníze to byl pěkný kauf..

Autor: Žiži
WB
Aroma: rašelinový kouř, trocha dehtu, spálená topinka, náznak ovocného džemu, jinak spíše suchá a trochu pálivá, po naředění se objeví květinové tóny
Chuť: silný kouř a jod, jako žhavá láva, trochu sirupovitá, připálený toast potřený marmeládou (hořkosladké tóny), po naředění se opět objeví květinové tóny
Dozvuk: středně dlouhý, kouř a dehet, znovu připálený toast potřený marmeládou (hořkosladké tóny) a květinové tóny po naředění
Shrnutí: tato Bowmore mě velice příjemně překvapila, žádný čajíček, bylo zde o poznání více kouře než u ostatních Bowmore, ale zas ne tolik aby se dala zaměnit za nějakou jinou silně nakouřenou whisky, po přidání pár kapek vody se objevily květinky, jinak se dá pít i neředěná
Body: 85

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.