ZPĚT

Recenze:

Láhev: Glen Orchy 8 yo
Autor: Kobalt
WB
Aroma: Sladší a obilnější, silně karamel, med, pryskyřičné dřevo, zkvašené obilí, zkvašené ovoce, stopy hořké čokolády.
Chuť: Pryskyřičné dřevo, zkvašené obilí, hořká čokoláda, lakované dřevo.
Dozvuk: Dřevo s trochou chemického medu. Přichází hořkost.
Shrnutí: Dobrá vůně, přijatelná chuť a špatný dozvuk. Celkově nic moc. Ani za tu cenu na ní chuť znovu nemám.

Autor: josé
WB
Aroma: působí obyčejně, blendově. lehce zatuchlé dřevo, trocha ovoce (jablka, hrušky, jahody). lakovost, nasládlost s vanilkou a skořicí. ořechy. moc mě neláká, není to můj oblíbený styl. ale celkem plné aroma, jako jo. (b.1/3)
Chuť: odpovídá vůni. řidší. převažuje dřevitost hořčího charakteru, spíše tmavé dřevo E.O., karamelová nasládlost, kakao a něco šťavnatosti letních jablek a grepové kůry (b.1/4)
Dozvuk: krátký. hřejivý, dřevitý. grep, skořice, čokoláda (b.1/2)
Shrnutí: žádný zázrak. moc mě nesedí hlavně nahořklostí. třeba někoho zaujme víc v akci za 3 kila. asociuje mi Cutty Sark. (b.0/1)
Body: 3

Autor: xenopus
WB
Aroma: divné, nasmrádlé; lehce obilí, organická rozpouštědla
Chuť: olejnatější, nesourodá - nejdřív přetrvávají nehezké tóny smradu z aromatu, pak překvapivě hodně zesládne do karamelova; ořechy, kytičky
Dozvuk: docela hřejivý, kratší, jednoduchý; dřevitá hořkost ze starých sudů, karamel, guma, červená jablka, černá káva
Shrnutí: Koupeno během britského týdne v Lidlu. Celkově nic moc, nejspíš bych ji nedoporučil ani návštěvám. I když po lehkém vyvětrání na vzduchu a barvitém popisu krás údolí a skotské krajiny všeobecně "Já myslim, že při troše dobrý vůle by to sežrat mohla." Při přímém porovnání s Ben Bracken 12 a Monkey Shoulder určitě nejhorší. Myslím, že tady je rozdíl v ceně za lahev oproti MS odpovídající. Oproti běžným blendům ale, co si vybavuju např. základní Grant's nebo Ballantine's, přece jen trochu lepší, tudíž poměr cena/výkon výhodnější. Typově je to směs whisky ze Speyside a Highland.
Body: 74

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.