ZPĚT

Recenze:

Láhev: Plantation Grenada 2004
Autor: Hunter
Aroma: Ostřejší typ vůně, aroma je pikantně štiplavé, s medovou sladkostí, přezrálým ovocem, vanilkou a jen lehkým dotekem dřeva. Výrazná je tu kořenitost, pak kakao, čokoláda, ostrá lakovost. Dál se dá najít sušený banán. Zajímavý mix vůní, který mě zaujal.
Chuť: Ve vůni byl sice ostřejší, ale na jazyku je překvapivě uhlazený. Sladkost asi 1/3. Vanilka, čokoláda, med, dub, v dochuti pak trochu vystrčí růžky hřebíček. V chuti trochu postrádá živost, kterou má ve vůni.
Shrnutí: Ochutnal jsem díky českolipskému podniku Kavárna/bar Kocour, kde jsem zakoupil 60 ml vzorky pro další společnou degustaci v Hořicích u josého. Solidní pití, které rozhodně nezklamalo, ale body nahoru zde táhla spíš vůně, než chuť. Z pěti ochutnaných rumů skončil tento v tvrdé konkurenci na 4. místě.
Body: 88

Láhev: Plantation Grenada 2004
Autor: josé
Aroma: zvláštní. originální. sladké, těžší. káva, travnatost, exotické dřevo, mandle v čokoládě. trocha ovocnosti. lihová těkavost poněkud kazí dojem. vůně mi přijde povědomá, určitě jsem něco podobného někde cítil, jen si vzpomenout kde (b.2/3)
Chuť: sladkost 1/3, zprvu hodně suchý, dřevitě pikantní, drhnoucí na jazyku. sládne, ovocní. karamel. nakyslá, višně v čokoládě (b.2/4)
Dozvuk: nasládlý, nijak výrazný. čokoláda. teatree (b.0/2)
Shrnutí: originální vůně. chuť maličko pokulhává. celkově v pohodě. byl jsem na něj zvědav. za prvé, že mám nenačatou lahev ve skříni. a za druhé, že jsem žádný rum z Grenady ještě neměl. nijak nezklamal. díky Hunterovi za sehnání vzorku (b.1/1)
Body: 5

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.