ZPĚT

Recenze:

Láhev: Plantation SC Guatemala XO Icewine Finish
Autor: Hunter
Aroma: První dojem je medicinální a působí také staře. Lakovost, exotické dřevo, do toho sirupovitá sladkost, sušené banány, kandované ovoce. Guatemalu bych nehádal, kvůli angosturovské medicinálnosti (hřebíček, dezinfekce) bych osobně hádal spíš Trinidad.
Chuť: Olejnatý dojem na jazyku. Je velmi jemný a uhlazený, zároveň ale plný. V chuti dominuje staré dřevo, pražené ořechy. Je suchý (sladkost je tu opravdu jen minimální), v dochuti pak hřebíček.
Shrnutí: Ochutnal jsem díky českolipskému podniku Kavárna/bar Kocour, kde jsem zakoupil 60 ml vzorky pro další společnou degustaci v Hořicích u josého. Jde o velmi zajímavý rum, s netradičním finišem. Je tak nevšední, že by to chtělo spíš celou lahev, abych mu ještě více přišel na chuť. Z pěti ochutnaných rumů skončil tento v tvrdé konkurenci na 3. místě.
Body: 88

Láhev: Plantation SC Guatemala XO Icewine Finish
Autor: josé
Aroma: silné a intenzívní. sladké, opálené dřevo. výrazně medicinální. med, těžká květinovost, umakart. trochu lihové (b.2/3)
Chuť: sladkost 1/3, plná chuť, silná - není řídká. výrazné staré zatuchlé dřevo. suchý dojem. pak ale ovocně šťavnatí a sládne. hřejivá, pikantní, zázvorová (b.3/4)
Dozvuk: sladký, sladké hrozny. opět ona zvláštní medicínskost. hřebíček, zázvor (b.1/2)
Shrnutí: hodně zvláštní rum. s celou lahví bych se určitě skamarádil. chtělo by to víc prozkoumat vůni. škoda, měli jsme jen jeden vzorek. každopádně za něj Hunterovi dík. u mě tento večer skončil jako druhý. (b.1/1)
Body: 7

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.