ZPĚTRecenze:

Láhev: Plantation SC Belize 2004 Port Finish
Autor: Hunter
Aroma: Fantasticky vyladěná vůně! Propolis, včelí plástve, medovice, skořice, jitrocelový sirup, sušené banány, kokos, mentol a cedrové dřevo. Plná sklenka jemných odstínů mnoha vůní, pořád je co objevovat. Nemůžu se té vůně nabažit, opravdu parádní zážitek.
Chuť: Sladkost asi 40 %. Chuť dobře ladí s vůní. Nasládlé delikátní dřevo v exotickém stylu, kokos. Jemný, vyzrálý, uhlazený. V dochuti je dojem spíš do brandy.
Shrnutí: Ochutnal jsem díky českolipskému podniku Kavárna/bar Kocour, kde jsem zakoupil 60 ml vzorky pro další společnou degustaci v Hořicích u josého. Pro mě naprosto špičkový rum, který mě nadchl. Horší je to s dostupností lahve. Z pěti ochutnaných rumů skončil tento jasně na 1. místě.
Body: 95

Láhev: Plantation SC Belize 2004 Port Finish
Autor: J.K.Ch
Aroma: Propolis, medovina, jemné koření, sladkost, exotické ovoce a dřevo.
Chuť: Chuť je kombinací propolisu a korku s příjemnou mírou sladkosti. Doplněná je kořenitostí, pikantností a dřevitostí s jemnými tóny kokosu a ananasu.
Dozvuk: Ananas s kokos se výrazně překlápí do dozvuku hlavně v začátku potom se vrací koření a propolis. Jen v úplném závěru je dřevitost zbytečně výrazná.
Shrnutí: Co si vzpomínám, tak tohle je nejlepší rum, který jsem kdy ochutnal. Opravdový skvost.
Body: 91

Láhev: Plantation SC Belize 2004 Port Finish
Autor: Kobalt
Aroma: Sladká, výrazná a zakulacená, sušené tropické ovoce, kokos, suchá čokoláda, čokoláda s kousky kokosu, v pozadí lehce těžší tóny, trocha exotického dřeva a bylinek.
Chuť: Sladká, plná, jemná. Výrazná a silná hořká čokoláda, silné kakao, exotické dřevo, troška přezrálých hroznů, troška medu.
Dozvuk: Sladká čokoláda s kokosem, pak vysokoprocentní hořká čokoláda s troškou sladké dřevitosti, kakaové máslo, exotické dřevo, troška medu, výrazný.
Shrnutí: Co na to říct, výtečný rum. Je výraznější (i trošku ostřejší), takový řekl bych pronikavý. Taky je sladší než ostatní Plantationy, ale nevadí to. No, prostě super rum, tuhle láhev jsem si užil. Škoda že už je absolutně nesehnatelná.

Láhev: Plantation SC Belize 2004 Port Finish
Autor: josé
Aroma: krásné. sladké. kokos - tyčinka Bounty nebo podobná. čokoláda. dále dřevo ve stylu american oak. vanilka. svěží ovoce, ananas, pomeranč. silná výrazná a úžasná vůně. vyvážený mix mezi sladkostí a ovocnou kyselostí. to mi hodně sedí. plný počet. vyvětralá prázdná sklenka voní po fermeži a třešňovém dřevu (b.3/3)
Chuť: sladkost 1/3, zprvu hodně suchý a dřevitě pikantní. pak se ale rozjíždí a sládne do marmeládova - červené ovoce, višně, rybíz, maliny. hřebíček, pomerančová kůra. příjemně jehličkový (b.3/4)
Dozvuk: dlouhý, sladký s ovocnou ozvěnou a spoustou sladkého dřeva. kokos, čokoláda, hřebíček (b.2/2)
Shrnutí: výborný rum. top dnešního kola ochutnávky. díky Hunterovi za sehnání vzorku. (b.0/1)
Body: 8


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.