ZPĚT

Recenze:

Láhev: Ledaig 18 yo
Autor: J.K.Ch
Aroma: Zvláštní mix vůní kakaových bobů, gumy, kouře a pryskyřice. Hezky nasládlá.
Chuť: Káva ovoce kouř pepř příjemně kyselá, příjemně sladká, příjemně kouřová a příjemně peprná. Fakt vyvážená kouřovka.
Dozvuk: Skvělý, dlouhý, plný, svou chuť dědí a velmi pozvolna ztrácí.
Shrnutí: Perfektní změna pokud chcete jiný kouř než Islay. Z tohoto porovnání by vzešel jako jednoznačný vítěz.
Body: 88

Autor: Nethar
WB
Aroma: Hehe. Masakřík. Věk to nezměnil, smrdí. Je to výrazné, rašelinné, hutné, prostě Ledaig, ale povedený Ledaig. Zatuchlý, kouřový, sherryový, tvarůžkový.
Chuť: Pěkná, sebevědomá.
Dozvuk: Doznívá dlouze, nasmrádlá rašelina se sladkostí a zábavnou kořenitostí.
Shrnutí: Velmi povedená whisky. Pro mě by to byla whisky vždy jenom na jeden dram, když by byla výjimečně chuť, ale o to víc bych si ji užil.

Autor: nidan
WB
Aroma: rašelina, síra, sladkost, zkažené ovoce, na ty slova předtím velmi zajímavá a příjemná vůně, v tom mixu to prostě funguje :-)
Chuť: jemná sirná, sušší, zkažené vejce, sladké vanilkové, funguje to
Dozvuk: dlouhý, popelnatý sladký, vanilkový pudink
Shrnutí: to je silně pitelná věc. povedené. už jsem pořídil domu :-)

Autor: xenopus
Aroma: Mohutné, spíš sladší, decentně kouřové. Sherry, rozinky, sušené meruňky, guma; zpočátku i zatuchlá lakovaná almara použité ponožky (oboje vyvane).
Chuť: Smetanově hladká, komplexní. Červené ovoce, rozinky, hruška, asfalt, hřejivě pálivé koření (chilli, snad uzená paprika).
Dozvuk: Hřejivý, dlouhý. Lehce pikantní dřevitost se mísí s ovocností a příjemně voňavým kouřem. Stopa dehtu a - naneštěstí - i jazyk umrtvující síry.
Shrnutí: Plnoletá kouřová whisky, příjemně komplexní. Jen ten dozvuk mě rozladil, jinak bych ji hodnotil ještě výše. V přímém porovnání s Lagavulinem 16 yo byla v chuti jednoznačně výraznější.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.