ZPĚTRecenze:

Láhev: Plantation Original Dark
Autor: Hunter
Aroma: Na to, že se jedná o jeden z nejlevnějších rumů pod značkou Plantation, je vůně na dost vysoké úrovni. Středně těžká i plná. Sladkost asi 1/3, s exotickým dřevem, těžkou ovocností, medem, medovinou, lehce i cedrem a tabákem.
Chuť: Na jazyku se míchá jemnost s pikantní štiplavostí a nasládlostí koření, rumové pralinky. Je to takový ten klasický rumový styl, kdy opravdu nepřemýšlíte, jestli vám náhodou nepřipomíná brandy nebo sherry whisky. Působí navíc silněji, než na 40%, a je i dost výrazný.
Shrnutí: Ochutnal jsem díky českolipskému podniku Kavárna/bar Kocour, kde jsem zakoupil 60 ml vzorky pro další společnou degustaci v Hořicích u josého. V chuti mu ještě chybí větší vyzrálost a firma samotná ho doporučuje jako mixer, ale na mě udělal solidní dojem, obzvlášť když uvážíme, že se dá sehnat už od 340 korun. Pokud sháníte levný karibský rum, ať už do drinků nebo pro nenáročné popíjení třeba na chatě či u táboráku, jste na dobré adrese.
Body: 84

Láhev: Plantation Original Dark
Autor: josé
Aroma: tuzemákový základ. pralinky. karamel, cukr. vanilka a trochu větrovosti zaměnitelná s lihovou ostrostí. trocha kandovaných pomerančů. ovoce. dřevo. příjemné, v pohodě (b.1/3)
Chuť: sladkost 1/3. řídký. sladký cukrový nástup. střídá lehce nahořklé dřevo. jehličky, lihově pikantní. zázvor, skořice. pomerančová kůra a trocha kyselosti (b.1/4)
Dozvuk: alkoholový, větrový. dřevo. kandovaná kůra, třešnové pecky (b.0/2)
Shrnutí: základní tmavý zástupce rodiny Plantation prezentujíc se v tuzemákovém stylu. nelze čekat zázraky. spíše příjemně překvapí než urazí. z půlbodů navíc (b.1/1)
Body: 3


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.