ZPĚT

Recenze:

Láhev: Trois Rivières Cuvée du Moulin
Autor: Hunter
Aroma: Vůně je příjemnější, než jsem očekával. Typický agricole styl je zřejmý, ale jako by byl vyšperkovaným něčím z rumů od Arcane. Je to ta bonbónová sladkost, bari mandle, které posouvají mízu zemědělských rumů do pro mě líbivější polohy. Sladkost je tedy až sirupovitá, ale zároveň je mírněna bylinnou travnatostí, čerstvou kůrou listnatých stromů.
Chuť: První dojem na jazyku velmi olejnatý. Medová nasládlost, ovoce, pak míza, třtina, a bohužel v dozvuku škrábání ve stylu grappy.
Shrnutí: Ochutnal jsem díky českolipskému podniku Kavárna/bar Kocour, kde jsem zakoupil 60 ml vzorky pro další společnou degustaci v Hořicích u josého. V rámci zemědělských rumů je tohle jeden z těch lepších. To, co mi na tomto stylu nesedí, je zde uhlazeno, ale v dochuti se nakonec stejně ty negativa projeví, což mi výsledný dojem trochu pokazilo.
Body: 85

Láhev: Trois Rivières Cuvée du Moulin
Autor: josé
Aroma: uhlazené. agricole styl - míza, bonbónové, nasládlé, bílé víno. výrazné suché dřevo. koření a mátově větrové. starý nábytek, vosk, mandle. příjemné (b.2/3)
Chuť: sladkost 0/3. jemná vyzrálá chuť. sušší dřevo, kovovonakyslé tóny, míza. tmavé kakako. sladké ovoce. dojem mi kazí mýdlovost, ale nevím, zda je způsobená oxidací vzorku a nebo to tak má být (b.2/4)
Dozvuk: dlouhý. odeznívá nasládlým dřevem a pak přichází zemitý "žitný" konec (b.1/2)
Shrnutí: zástupce agricole stylu, ale z té lepší půlky, co jsem měl možnost ochutnat (b.0/1)
Body: 5

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.