ZPĚTRecenze:

Láhev: Plantation Guyana 2005
Autor: Hunter
Aroma: Až "ulepená" medová vůně, těžší styl, ale tato poloha je zároveň vyvážena kořenitou svěžestí. Nasládlá míza, čokoláda. Trochu připomíná agricole styl, ale ten se pak zase ztratí v koření a sladkosti.
Chuť: Stejně jako ve vůni, i zde je sladkost vyvážena kořením, ale to už není v té svěží poloze. Počáteční sladkost přechází postupně do sušších dimenzí. Zase jemný závan agricole, ale jen tak zlehounka.
Shrnutí: Ochutnal jsem díky českolipskému podniku Kavárna/bar Kocour, kde jsem zakoupil 60 ml vzorky pro další společnou degustaci v Hořicích u josého. Zároveň jsme tento rum srovnávali přímo i s verzí Guyana 1999. Verze 2005 je ve vůni svěžejší, 1999 je těžší a květinovější. V chuti pak 1999 kokosovější. Zajímavé bylo, že verze 1999 se potřebovala ve sklence trochu nadechnout, a až po nějaké době se vůně více rozvinula, tedy hlavně byl cítit najednou kokos. Ve výsledku jsme s josém konstatovali, že rozdíly jsou u obou verzí patrné, každý je trochu jiný, ale v součtu jsou srovnatelně dobré.
Body: 87


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.