ZPĚT

Recenze:

Láhev: Plantation SC Trinidad 1998 Port Finish
Autor: Hunter
Aroma: Med, sirup, cukrová vata, nasládlé dřevo, lékořice. Chvilkami jako by také sklouznul do agricole stylu, do té typické mízy. Sice jen chvilkami a lehce, ale je to patrné. Jinak je tu i trocha pláství a propolisu. Jde o těžší a hutnější typ vůně. Je decentní, bohužel mi přijde i uzavřená.
Chuť: Velmi zvláštní chuť, netypická, neotřelá. Olejnatá na jazyku, se staře působícím dřevem, až do starého nábytku, s kadidlem z kostela. Opět trochu mízy. Nasládlost jen velmi lehká, minimální. V dochuti staře exoticky dřevnatá. Snad i koňakový nádech, na úplný závěr pak mentol s dřevem.
Shrnutí: Ochutnal jsem díky českolipskému podniku Kavárna/bar Kocour, kde jsem zakoupil 60 ml vzorky pro další společnou degustaci v Hořicích u josého. Zajímavé bylo, že josému přišel v chuti hodně sladký, mně naopak vůbec. Přímé srovnání s levnějším ročníkovým Plantation Trinidad 2001 pro mě jasně vyznělo lépe pro mladší a levnější verzi, která byla svěžejší. Úplně mě toto plnění neoslovilo, asi bych potřeboval celou láhev, abych mu časem přišel víc na chuť. Originalita a zvláštnost se mu upřít nedá.
Body: 86

Láhev: Plantation SC Trinidad 1998 Port Finish
Autor: josé
Aroma: míza. syrový prut. agricole styl. dále těžká květinová vůně - pivoňky, jasmín. sladkost. trocha vanilky a kokosu. dřevo. lékárna. výrazná, silná, omamná (b.2/3)
Chuť: sladkost 2/3, sladká i suchá zároveň, ale suchost je spíše drhnoucí dřevitost než absence sladkosti. pikantní, jehličková, pepř. trochu mízovo syrová, zelená. sirup, těžká, plná. originální, ale úplně odvařený z ní nejsem (b.2/4)
Dozvuk: sladce ovocný. malinová marmeláda, žlutý meloun, červená jablka. žvýkačkový, pedro. lékořicově větrový (b.1/2)
Shrnutí: přišel mi hodně sladký s lehce přiznaným agricole vlivem. portské nevím, může být. zaokrouhlení těsně (b.1/1)
Body: 6

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.